Алтайський державний гуманітарно-педагогічний університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Алтайський державний гуманітарно-педагогічний університет
Міжнародна назва The Shukshin Altai State Humanities Pedagogical University
Країна Flag of Russia.svg Росія
Розташування Бійськ
Засновано 1939
Адреса Бійськ
Сайт bigpi.biysk.ru/wwwsite/

Алтайський державний гуманітарно-педагогічний університет імені В. М. Шукшина (російською: Алтайский государственный гуманитарно-педагогический университет имени В. М. Шукшина) — державний навчальний заклад вищої професійної освіти, розташований в м. Бійськ Алтайського краю Російської Федерації.

Заснований у 1939 р. як учительський інститут, який у 1953 р. був перетворений в педагогічний інститут, а у 2000 р. — в університет. У 2001 р. цьому ВНЗ було присвоєно ім'я видатного російського письменника, кінорежисера і актора В. М. Шукшина. У 2010 р. Бійський педагогічний державний університет імені В. М. Шукшина (російською: Бийский педагогический государственный университет имени В. М. Шукшина) став Алтайською державною академією освіти імені В. М. Шукшина (російською: Алтайская государственная академия образования имени В. М. Шукшина), отримавши сучасну назву у 2015 р..

АДГПУ імені В. М. Шукшина має факультети вітчизняної та зарубіжної філології, історії і права, психолого-педагогічний, природничо-географічний, технології та професіонально-педагогічної освіти, фізико-математичний.