Андріанцімітовіамінандріандегібе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Андріанцімітовіамінандріандегібе
Народився
Руваd, Антананаріву, Мадагаскар
Помер 1670
Батько Андріанцитакатрандріана
Діти Разакацітакатрандріана

Андріанцімітовіамінандріандегібе (*д/н — бл. 1670) — 5-й мпанзака (володар) держави Імерина у 16501670 роках. Ім'я перекладається як Шляхетний, не маючий рівних серед великої шляхти.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Старший син Андріанцитакатрандріани, правителя Імерини, та Раволонцимітові. Посів трон близько 1650 року. Його владу ніхто не оскаржував, оскільки зведений брат Андріаманджакатокана на той час помер.

Продовжив справу батька з перетворенню величезних боліт Бецимітататра навколо пагорб Аналаманга за допомогою системи гребель на родючі рисові поля. Розділив територію на північну та південну половини вздовж річки Ікопа і призначив сина Андріанджаканаваловандамбо побудувати південну греблю в Амбіві, тоді як його старшому синові та спадкоємцю Разакацітакатрандріані було доручено побудувати північну греблю від Анкадімбаховаки до Аносизато. Сам володар розташувався в Анкадімбахавакі, де міг спостерігати за роботою.

Андріанджаканаваловандамбо першим закінчив будівництво своєї греблі. За це отримав у володіння Аласору, Амбохіманджаку, Антанамалазу, Іфандану, Амбохіманамамболу та Андріанакотріну. Натомість його зберіг статус спадкоємця трону.

Помер Андріанцімітовіамінандріандегібе близько 1670 року. Влада перейшла до Разакацітакатрандріани.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Callet, François (1972) [1908]. Tantara ny andriana eto Madagasikara (histoire des rois) (in French). Antananarivo: Imprimerie catholique.
  • Maurice Bloch, From Blessing to Violence: History and Ideology in the Circumcision Ritual of the Merina of Madagascar (Cambridge University Press, 1986)