Бадб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бадб
Мати Ernmasd
Брати/сестри Еріу, Морріган, Fódlad, Маха і Banbad
Частина від Ірландська міфологія

Бадб («Ворона») — богиня війни в ірландській міфології. Вона зображалася і як окремий персонаж, і у вигляді одного з аспектів триєдиної богині Морріган; двома іншими були Немейн і Маха. В результаті подальшого розвитку міфології Бадб, Маха і Немейн перетворилися на банши — дух, стони якого провіщали смерть, у тому числі і тим, хто не брав участь в битві.

Вважалося, що поява Бадб під час битви надавала воїнам відвагу і божевільну хоробрість, а відсутність, навпаки, викликала невпевненість і страх. Від дій Бадб неабиякою мірою залежав результат битв[1].

«Ворона битви»[ред. | ред. код]

Своє ім'я богиня одержала за те, що згідно з переказами вона з'являється на полі битви у вигляді ворони. Хоча тут дуже важко провести чітку грань, оскільки, наприклад, в битві при Маг Туїред цю зовнішність прийняла сама Морріган. Відома і інша сага, де саме Бадб, а не Морріган загрожує Кухуліну. Образ Бадб змішується і з образом Немайн. Це наштовхує на думку, що, схоже, самі ірландці не дуже розрізняли богинь, які по суті можуть бути й однією богинею.

«Сильний Холод і Вітер, Високий Очерет»[ред. | ред. код]

Є цікаві згадки про якигось супутника, з яким бачили цю богиню. Про нього відомо небагато, оскільки навіть в сагах, що описують його, він небагатослівний. Сама Бадб дала своєму супутнику ім'я «Сильний Холод і Вітер, Високий Очерет». Цей чоловік описується по-різному, але, мабуть, його незмінною ознакою є те, що він несе зброю.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Кельтська богиня Бадб — богиня війни, МІФИ КЕЛЬТІВ. web.archive.org. 25 травня 2018. Архів оригіналу за 25 травня 2018. Процитовано 6 березня 2021.

Посилання[ред. | ред. код]