Балагула Світлана Захарівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Балагула Світлана Захарівна (нар. 30 вересня 1974(19740930), Київ) — українська сучасна поетеса та письменниця.

Життєпис[ред.ред. код]

Народилася 30 вересня 1974 року в Києві. Батько був тренером з карате, мати працювала у сімейному гуртожитку «Укртелекому».

З раннього дитинства наслідувала батька, який на всі свята друзям і рідним писав вірші. В дитинстві займалась плаванням і карате-до. Закінчила середню школу № 126 у Києві.

До переїзду в Німеччину Світлана Балагула працювала художником-оформлювачем, майстром з манікюру та стилістом. Уперше влаштувалася на роботу в 14 років, на півставки художником-оформлювачем у кінотеатрі «Ленінград». Закінчила Інститут легкої промисловості[Який?] й отримала спеціальність художника-модельєра. Наприкінці 2004 року з родиною виїхали на постійне місце проживання до Німеччини.

У 2010—2012 роках працювала журналісткою та заступником головного редактора інтернет-видання RT.KORR.

Живе в німецькому містечку Тюбінген. Планує переїхати до Франкфурту та відкрити галерею українського мистецтва. У свій час[Коли?] була головним редактором сайту «Німеччина сьогодні», який відкрили українські музейники.

Світлана Балагула — член Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», лауреат літературної премії імені Юрія Каплана, володар дипломів міжнародних літературних фестивалів «Каплантіда» і «Інтереальность-2017».

Творчість[ред.ред. код]

Вірші пише з шести років. Активно зайнялася творчістю 10 років тому, після смерті батька. Видано чотири збірки поезії. Зараз готує до друку п'яту.

2011 року з товаришем створила гурт «Tarsius», який розпався після запису п'ятої пісні. З композитором і співачкою Марією Петровською записала три композиції: «Сильні духом», «Героям слава» та «Молитва за Україну». Мріє реалізувати себе як поет-пісняр. Полюбляє рок і захоплюється фотографією.

2006 року Світлана починає публікувати свої твори на інтернет-порталах Stihi.ru, ХайВей, RT.KORR, Стіна, Хайблоггері. Ці сайти і стали для неї першою літературною студією.

2009 року київське видавництво «Факт» випускає збірку віршів і прози Світлани Балагула — «Оголена душа». 6 листопада, «Книжковий Дивосвіт України» нагородив Світлану за збірку «Оголена душа» дипломом в номінації «Дебют молодого автора», що став для неї путівкою в нове життя. А презентація збірки була проведена 7 листопада 2010 року на книжковій виставці «Медвін», на стенді молодіжного журналу «Стіна».

З усіх дипломів і грамот, отриманих нею, вона виділяє ще один: «Подяка Балагула Світлані за підтримку VIII міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики» Прес-весна на Дніпрових Схили». Адже саме в дітях вона бачить світле майбутнє України.

2011 року у видавництві «Спадщина-Інтеграл» виходить збірка поезії «Шизофренія», яка так само була нагороджена дипломами міжнародної книжкової виставки Медвін за видання книги та за ілюстрації, зроблені одинадцятирічною дочкою Світлани Балагули, Катериною Гомон.

У «Сповіді» (Видавничий Дім «Стилос», Київ, 2016) зібрано творчість Світлани Балагули за період 2011—2016 років російською й українською мовами. На багато віршів різними виконавцями записані пісні, а український гімн визвольної війни «Сильні духом» (музика і виконання — Марія Петровська) вийшов в суперфінал конкурсу «Пісня року на радіо Промінь».

2017 року студійно записані з Марією Петровською пісні «Героям слава» і «Молитва за Україну». Сергій Якименко на пісню «Молитва за Україну» створив відео.

У серпні 2017 року «Друкарський двір Олега Федорова» видає збірку кращих і нових віршів Світлани Балагула «Помаранчевий ЛюБлюз».

Світлана вірить в любов і щастя. І дарує людям свою душу.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]