Борошно пшеничне

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Борошно пшеничне

Борошно пшеничне — це порошкоподібний продукт, який одержують при розмелюванні зерна пшениці.

Ґатунки[ред. | ред. код]

За якістю борошно пшеничне виробляється п'яти ґатунків: крупчатка, вищий, 1-й, 2-й ґатунки і оббивне (безсортове).[1] Ґатунки борошна відрізняються за кольором, крупністю помелу, хімічним складом, вмістом клейковини, хлібопекарськими властивостями, іншими показниками.

Крупчатку одержують із суміші м'яких склоподібних і твердих сортів пшениці. Вона багата на крохмаль і білки. Вміст сирої клейковини в крупчатці не менше ніж 30 %.[1]

Колір крупчатки білий або кремовий із жовтастим відтінком. Використовують крупчатку для приготування здобних дріжджових виробів.

Борошно вищого ґатунку одержують із м'яких склоподібних і напівсклоподібних сортів пшениці. Вміст сирої клейковини не менше ніж 28 %.[1] Колір борошна білий або білий із кремовим відтінком. Борошно має високі хлібопекарські властивості, широко використовується у кондитерському виробництві. Із борошна вищого ґатунку випікають вироби з дріжджового, бісквітного, листкового, заварного, пісочного тіста.

Борошно 1-го ґатунку дуже м'яке, грубшого помелу ніж вищого, колір білий злегка жовтуватим відтінком.

Борошно 2-го ґатунку грубшого помелу ніж першого ґатунку, колір білий із помітно жовтуватим або сіруватим відтінком.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Зайцева Г. Т., Горпинко Т. М. Технологія виготовлення борошняних кондитерських виробів: Підруч. для проф.-техн. навч. закладів. — К. : Вікторія. 2002. — 400 с. ISBN 966-95870-6-9

Див. також[ред. | ред. код]