Бо Пу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бо Пу
кит. 白樸
A statue of Bai Pu.jpg
Псевдо Бо Женфу
Народився 1226(1226)
Хецюйd, Династія Цзінь
Помер 1306(1306)
Підданство Династія Цзінь, династія Юань
Діяльність драматург, поет
Батько Bai Huad[1]

Бо Пу (白樸, 12261306) — китайський драматург і поет часів династії Юань.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 1226 року в місцині на території сучасної провінції Хебей. Походив з родини впливових чиновників династі Цзінь. Через деякий час після початку війни з Монгольською державою Бо Пу у 1232 році разом з матір'ю перебирається до столиці імперії Кайфена. У 1233 році Кайфен захопили монголи, й мати Бо Пу потрапила у полон. Бо Пу опинився під опікою друга батька Юань Хаовена, який значно вплинув на майбутнього драматурга й поета. Незабаром вони перебралися до теперішньої провінції Шаньсі. У 1280 році Бо Пу відправляється до міста Цзінлін (сучасний Нанкін). Тут Бо Пу пише й ставить свої перші твори. Відомість Бо Пу сягає імператорів династії Юань. Наприкінці життя він перебирається до столиці імперії Даду. Тут обіймає посаду у Відомстві протоколу. Помер у 1306 році.

Творчість[ред. | ред. код]

Бо Пу є автором 16 драм. Його вважають одним з чотирьох найвизначніших драматургів династії Юань. Найвідомішими є драми: «Осінньої вночі Сюань-цзуна засмучує дощ у чинари» (створена на сюжет з історії царювання Сюань-цзуна), «За стіною», «Романс Східної стіни», «Дощ на повловнії», «Метелик», «Мрія Цянтана».

Також відомий своїми віршами у жанрі ци, більшість яких увійшла до збірки «Небесна сопілка».

Джерела[ред. | ред. код]

  • Crump, J. I. (1990). Chinese Theater in the Days of Kublai Khan. (Ann Arbor: Center for Chinese Studies The University of Michigan) ISBN 0-89264-093-6.
  1. China Biographical Database