БулгаковFest
БулгаковFest | |
---|---|
Жанр | література, музика, кіно |
Дати | вересень |
Місце проведення | Київ, Україна |
Роки існування | 2019 |
Засновано | Благодійний фонд «Культурні новації», Будинок-музей Булгакова у Києві |
«БулгаковFest» — щорічний фестиваль київської міської культури, ініціатором та спонсором якого є Фонд «Культурні Новації» відомого мецената та букініста Влада Трубіцина[1].
Метою заходу є збереження та популяризація історичних місць та славетних київських імен, підтримка міської культури, запровадження живих та інтерактивних форм вшанування відомих історичних особистостей міста Києва[2].
Вперше фестиваль було проведено у вересні 2019 року на Андріївському узвозі міста Києва![3].
На кількох локаціях «БулгаковFest»-2019 було представлено: літературні читання, демонстрацію кінофільмів за творами Булгакова, театралізовані шоу та вистави, тематичні екскурсії у домі-музеї Булгакова, презентації книжних видань, виступи популярних українських музичних колективів.[4].
Зокрема, на «малій сцені» можна було почути фрагменти оповідань Булгакова у виконанні професійних акторів: Іван Завгородній з Театру на Подолі прочитав уривок з «Рокових яєць», Андрій Валенський з Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра представив фрагмент з «Майстра і Маргарити», а Олесь Каціон з театру «Ателье 16» — уривок з «Собачого серця».
У фоє Театру на Подолі, книголюби змогли долучитися до презентації та обговорення одразу чотирьох нових видань про «київський період» у житті та творчості Булгакова. На великій сцені" на киян чекала велика концертна програма за участі гуртів «Ліловий», «Макс Пташник і clan», Lama і «Танок на майдані Конго» (ТНМК). У лаунж-зоні можна було відпочити та переглянути відомі кіно-стрічки за творами Булгакова: «Собаче серце», «Майстер і Маргарита», «Рокові яйця», «Нотатки юного лікаря», «Іван Васильович міняє професію», Морфій"[5].
За словами В.Трубіцина, «БулгаковFest» у майбутньому має стати щорічним та міжнародним. [6].
В рамках фестивалю «БулгаковFest», за підтримки Фонду В.Трубіцина «Культурні Новації» було видано та презентовано декілька творів т. зв. «київського періоду» життя та творчості М.Булгакова:
- «Я прошу вернуть моего мужа …». Семья и близкие М. Булгакова в свете архивов ОГПУ-НКВД. У книзі зібрано документальні свідоцтва репресій щодо М.Булгакова, членів його сім'ї та близьких в період 1920—1934 р.р.
- Киев Михаила Булгакова. Фотоальбом містить іконографію М.Булгакова та фото Києва 19-20 ст.
- Мих. Булгаков. Морфий (Записки врача): сборник рассказов. Перше репринтне видання оповідань М.Булгакова на лікарську тематику, яке було надруковано 1929 року у Франції.
- Михаил Булгаков в портретах, фотографиях, шаржах. Збірка художніх портретів, фотографій та шаржів письменника.
- Память Киева. Включає в себе три видання: А. Кончаковский, В. Крюков, «Памятники Киева»; А. Кончаковский, В. Крюков, «Скрижали памяти Киева»; В. Крюков, «Улицы города».
- ↑ Булгаков-FEST получил ежегодную «прописку» на Андреевском. Архів оригіналу за 23 вересня 2019. Процитовано 23 вересня 2019.
- ↑ Никакая «электронка» не победит классическую книгу — Влад Трубицин. Архів оригіналу за 23 вересня 2019. Процитовано 23 вересня 2019.
- ↑ В Киеве состоялся «Булгаков-Fest». Архів оригіналу за 20 вересня 2019. Процитовано 23 вересня 2019.
- ↑ Булгаков-FEST в Киеве — как это было[недоступне посилання]
- ↑ Класик у сучасному контексті. Як відбувся перший фестиваль міської культури «Булгаков-FEST». Архів оригіналу за 23 вересня 2019. Процитовано 23 вересня 2019.
- ↑ Чтение – это индивидуальный процесс, его нельзя измерять "Гамлетами на душу населения". Архів оригіналу за 23 вересня 2019. Процитовано 23 вересня 2019.