БулгаковFest

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
БулгаковFest
Жанр література, музика, кіно
Дати вересень
Місце проведення Київ, Україна Україна
Роки існування 2019
Засновано Благодійний фонд «Культурні новації», Будинок-музей Булгакова у Києві

«БулгаковFest» — щорічний фестиваль київської міської культури, ініціатором та спонсором якого є Фонд «Культурні Новації» відомого мецената та букініста Влада Трубіцина[1].

Метою заходу є збереження та популяризація історичних місць та славетних київських імен, підтримка міської культури, запровадження живих та інтерактивних форм вшанування відомих історичних особистостей міста Києва[2].

Вперше фестиваль було проведено у вересні 2019 року на Андріївському узвозі міста Києва.[3].

На кількох локаціях «БулгаковFest»-2019 було представлено: літературні читання, демонстрацію кінофільмів за творами Булгакова, театралізовані шоу та вистави, тематичні екскурсії у домі-музеї Булгакова, презентації книжних видань, виступи популярних українських музичних колективів.[4].

Зокрема, на «малій сцені» можна було почути фрагменти оповідань Булгакова у виконанні професійних акторів: Іван Завгородній з Театру на Подолі прочитав уривок з «Рокових яєць», Андрій Валенський з Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра представив фрагмент з «Майстра і Маргарити», а Олесь Каціон з театру «Ателье 16» — уривок з «Собачого серця».

У фоє Театру на Подолі, книголюби змогли долучитися до презентації та обговорення одразу чотирьох нових видань про «київський період» у житті та творчості Булгакова. На великій сцені" на киян чекала велика концертна програма за участі гуртів «Ліловий», «Макс Пташник і clan», Lama і «Танок на майдані Конго» (ТНМК). У лаунж-зоні можна було відпочити та переглянути відомі кіно-стрічки за творами Булгакова: «Собаче серце», «Майстер і Маргарита», «Рокові яйця», «Нотатки юного лікаря», «Іван Васильович міняє професію», Морфій"[5].

За словами В.Трубіцина, «БулгаковFest» у майбутньому має стати щорічним та міжнародним. [6].

Книги, видані в рамках фестивалю[ред. | ред. код]

В рамках фестивалю «БулгаковFest», за підтримки Фонду В.Трубіцина «Культурні Новації» було видано та презентовано декілька творів т. зв. «київського періоду» життя та творчості М.Булгакова:

 • «Я прошу вернуть моего мужа …». Семья и близкие М. Булгакова в свете архивов ОГПУ-НКВД. У книзі зібрано документальні свідоцтва репресій щодо М.Булгакова, членів його сім'ї та близьких в період 1920—1934 р.р.
 • Киев Михаила Булгакова. Фотоальбом містить іконографію М.Булгакова та фото Києва 19-20 ст.
 • Мих. Булгаков. Морфий (Записки врача): сборник рассказов. Перше репринтне видання оповідань М.Булгакова на лікарську тематику, яке було надруковано 1929 року у Франції.
 • Михаил Булгаков в портретах, фотографиях, шаржах. Збірка художніх портретів, фотографій та шаржів письменника.
 • Память Киева. Включає в себе три видання: А. Кончаковский, В. Крюков, «Памятники Киева»; А. Кончаковский, В. Крюков, «Скрижали памяти Киева»; В. Крюков, «Улицы города».

Посилання[ред. | ред. код]

 1. Булгаков-FEST получил ежегодную «прописку» на Андреевском
 2. Никакая «электронка» не победит классическую книгу — Влад Трубицин
 3. В Киеве состоялся «Булгаков-Fest»
 4. Булгаков-FEST в Киеве — как это было
 5. Класик у сучасному контексті. Як відбувся перший фестиваль міської культури «Булгаков-FEST»
 6. Чтение – это индивидуальный процесс, его нельзя измерять "Гамлетами на душу населения"