Літературна Канівщина (музей)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Літературна Канівщина Pictogram infobox palace.png
Музей "Літературна Канівщина".jpg
Тип бібліотека
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування м. Канів, вул. Успенська, 78
Засновано 1966

Літературна Канівщина — музей у м. Канів (Черкаська область), входить до складу Шевченківського національного заповідника.

Історія[ред. | ред. код]

Розпочав свою діяльність 1 травня 2008 року на базі Бібліотеки-музею А.П. Гайдара. Бібліотека-музей Гайдара — дитячий заклад культури у Каневі збудований на кошти зароблені школярами Радянського Союзу збором макулатури та металобрухту і відкритий у 1948 році, як бібліотека (через рік після того, як прах Аркадія Гайдара було перенесено до Канева). У 1966 році заклад набув статусу музею. У музеї зберігалися деякі особисті речі Аркадія Гайдара. Могила письменника розташована в міському парку, неподалік музею.

Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.02.2008 року № 343-р Бібліотека-музей А.П. Гайдара ввійшла до складу Шевченківського національного заповідника на правах науково-дослідного відділу «Літературна Канівщина» та відділу бібліотеки.[1]

Відтоді одним із пріоритетних напрямків діяльності працівників бібліотеки стала науково-дослідна робота. В тандемі з музейними співробітниками проведено ряд досліджень присвячених життю та творчості Тараса Григоровича Шевченка.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Сайт Шевченківського національного заповідника. Архів оригіналу за 15 червня 2021. Процитовано 16 березня 2022. 

Література[ред. | ред. код]

  • Берёза Василий Афанасьевич. Библиотека-музей Аркадия Гайдара. Путеводитель. — 2-е, исправленное и дополненное. — Днепропетровск : «Промінь», 1975. — 80 с. — 40 000 прим. (рос.)
  • Кугно І. І. Канів. Путівник містом та околицями. «Панмедія», Київ, 2006, стор. 28. ISBN 966-8947-00-2