Бібліотека сімейного читання імені Олеся Гончара (Київ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бібліотека сімейного читання імені О.Т. Гончара (Київ)
Країна: Flag of Ukraine.svg Україна
Тип: публічна бібліотека
Назва на честь: Гончар Олесь Терентійович
Складова ЦБС Солом'янського району
Розташування Масив Відрадний
Адреса Київ, вул. Шепелєва, 13
Заснована листопад 1995
Фонди: ~ 21 200 видань
Читачів: ~ 5 700
Площа приміщень: 511 квадратний метр

Бібліотека сімейного читання імені О.Т. Гончара Солом'янського району м.Києва.

Адреса[ред. | ред. код]

03061 м.Київ вул. Шепелєва Миколи, 13.

Тел. 404-63-31.

Характеристика[ред. | ред. код]

Площа приміщення бібліотеки - 511 м², книжковий фонд - 21,2 тис. примірників, в тому числі дитячий - 5,0 тис. примірників. Щорічно обслуговує 5,7 тис. користувачів. Кількість відвідувань - 37,0 тис., книговидач - 103,0 тис. примірників.

Історія бібліотеки[ред. | ред. код]

Наймолодша бібліотека району. Створена в роки незалежності України, вона і за структурою, і за змістом роботи будувалась новою. Відкрилась бібліотека сімейного читання № 155 у листопаді 1995 року як філія Жовтневої ЦБС м. Києва.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 173 від 18 лютого 1997 року "Про увічнення пам'яті Олеся Гончара" бібліотеці присвоєно його ім'я.

Тут працює кімната-музей "Світлиця Олеся Гончара". Удова письменника Валентина Гончар передала музею його особисті речі й документи з сімейного архіву. У цій кімнаті проводяться екскурсії, літературні подорожі й години. Уроки Олеся Гончара і Гончарівські читання стали уже традиційними. Інтерес до них не згасає.

Вітальня "Калина" - затишна кімната, оформлена в українському традиційному національному стилі з елементами української етнографії. В ній проводяться невеликі камерні заходи, народознавчі уроки й години. Вона - гарне місце для спілкування.

Посилання[ред. | ред. код]