Бізнес-логіка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

У комп'ютерних програмах, бізнес логіка або доменна логіка є тією частиною, яка описує бізнес-правила реального світу. Ці правила визначають яким чином дані можуть бути створені, відображаються і змінюються. Бізнес логіка контрастує з іншими частинами програми, які мають відношення до низького рівня: управління базою данних, відображення інтерфейсу користувача, інфраструктура і т.д.

Подробиці і приклади[ред.ред. код]

Бізнес-логіка:

  • Визначає, як бізнес-об'єкти взаємодіють один з одним
  • Забезпечує маршрути і методи, за допомогою яких бізнес-об'єкти можуть бути доступними і оновленими

Бізнес-правила:

  • Модель справжніх бізнес-об'єктів (наприклад рахунки, позики, маршрути чи товарно-матеріальні запаси)

Бізнес-логіка включає: [1]

  • Робочі процеси, які впорядковують завдання проходження документів або даних від одного учасника (людини або програмного забезпечення) до іншого.

Слід розрізняти бізнес-логіку та бізнес-правила [2]. Бізнес-логіка - це та частина системи підприємства, що визначає, як дані перетворюються або розраховується, і як вони передаються до людей або програмного забезпечення (=потік робіт). Бізнес-правила є формальними виразами ділової політики. Все, що являє собою процес або процедуру - бізнес-логіка, і все, що не є процесом чи процедурою - бізнес-правило. Вітання нового відвідувача - це процес (потік робіт), що складається з кроків, які необхідно зробити; в той час як говорити, що з кожним новим відвідувачем потрібно вітатися - є бізнес-правилом. Отже, бізнес-логіка є процедурною, тоді як бізнес-правила носять декларативний характер [3].

Посилання[ред.ред. код]

  1. Steven Minsky (2005-03-27). The Challenge of BPM Adoption. eBizQ. 
  2. Definition of business logic. 2013-12-24. 
  3. William Ulrich. OMG Business Rules Symposium.