Ван Тао

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ван Тао
Народився 670(0670)
Mei Countyd, Династія Тан
Помер 755(0755)
Підданство Династія Тан
Національність китаєць
Діяльність лікар
Батько Ван Цзін
Мати Princess Nanpingd

Ван Тао (王燾, 670 —755) — китайський державний службовець та лікар часів династії Тан.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився на території сучасної провінції Шеньсі в чиновницькій родині. Його дід був першим міністром імператора Тай-цзуна. Високі посади займали його батько Ван Цзін й старший брат. Ван Тао продовжив сімейну традицію, змінивши за своє життя кілька посад. Ніколи не був професійним лікарем.

У юнацтві Ван Тао багато хворів. Йому часто доводилося приймати різні ліки. Намагаючись розібратися в механізмі їх дії, він почав вивчати медицину. Прагнення до оволодіння медичними знаннями зросло під час хвороби матері. Ван Тао став часто консультуватися зі знаменитими лікарями і, урешті-решт, досить добре оволодів основами медицини.

Пізніше Ван Тао був призначений чиновником державного книгосховища Хун-вень, де зберігалося безліч стародавніх книг. Протягом більш ніж 20 років служби в книгосховищі він вивчав зберігаються тут медичні книги, виписував з них рецепти, з часом зібравши багаті матеріали.

У 742 році Ван Тао був направлений на службу до м. Фанлін (на території сучасної провінції Хубей). Зібрані за час служби в книгосховищі матеріали він взяв з собою. Коли тут спалахнула епідемія він успішно зцілив своїх родичів і знайомих.

У 752 році на основі зібраних медичних матеріалів Ван Тао становить книгу «Вайтай міяофан» («Секретні рецепти з книгосховища»), в якій крім лікарських рецептів описані методи припікання.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Белоусов П. В. Теоретические основы китайской медицины (серия «Китайская чжэньцзю-терапия») — Алматы, 2004. — 172 с. ISBN 9965-15-219-5.