Войтович Станіслав Андрійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Станіслав Андрійович Войтович
Войтович Станіслав Андрійович.jpg
Станіслав Андрійович Войтович
Народився 18 вересня 1965(1965-09-18) (53 роки)
з/с П'ятигорський Казахської РСР
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Діяльність бізнесмен
Нагороди
Герой України (орден Держави)
Заслужений працівник сільського господарства України
Орден святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня
Медаль «За жертовність і любов до України»
Сторінка в Інтернеті terrafoodgroup.com

Войтович Станіслав Андрійович (18 вересня 1965) — засновник та президент українського виробничо-торгового холдингу «ТЕРРА ФУД».

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в робітничій сім'ї в Казахстані. Дитинство провів у Василькові Київської області, де і закінчив середню школу.[1]

За видатні заслуги в розвитку агропромислового комплексу України, особистий внесок у підвищення обсягів виробництва та переробки сільськогосподарської продукції на основі запровадження прогресивних технологій у 2009 році Указом Президента України Станіславу Войтовичу присвоєно звання Героя України з врученням ордена Держави.

За вагомий особистий внесок у розвиток аграрного комплексу України та відродження українського мистецтва та духовності Станіслава Андрійовича Войтовича відзначено багатьма нагородами: заслужений працівник сільського господарства України (2006), переможець у номінації «Аграрій року» XI загальнонаціональної програми «Людина року» (2006), почесний громадянин м. Тульчин (2011). Нагороджений орденом УПЦ Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІ ступеня та медаллю «За жертовність і любов до України»[2].

Підприємницька діяльність[ред. | ред. код]

Комерційну діяльність розпочав ще в 20 років — займався торгівлею сільськогосподарської продукції, що стало першим кроком на шляху до успішної підприємницької діяльності. Згодом Войтович отримав кваліфікацію інженера-технолога, здобувши освіту за спеціальністю «Технологія м'яса та м'ясних продуктів» в Українському державному університеті харчових технологій.

Історія успіху Групи компаній «ТЕРРА ФУД» почалася у 1999 р. з придбання Тульчинського маслосирзаводу на Вінниччині — регіоні з багатовіковими традиціями молочного тваринництва і переробки молочних продуктів. Підприємство, що переживало труднощі після розпаду СРСР, завдяки Войтовичу відродило колишню славу. Після суттєвої модернізації, впровадження передових технологій, Тульчинський маслосирзавод став одним з флагманів харчової галузі України. З часом до складу Групи увійшли Крижопільський, Вапнярський, Новоодеський сирзаводи, Решетилівський маслозавод, Корнинський, Рожищенський сирзаводи та Чечельницький завод плавлених сирів. Всього до складу компанії входять 19 заводів та центрів заготівлі молока.

Сьогодні бізнес Групи «ТЕРРА ФУД» успішно розвивається у трьох галузях — молочній, м'ясній та аграрній. Пріоритет компанії — молочний напрямок. Так, за підсумками 2014 р. компанія стала № 1 з виробництва молочної продукції в Україні.  Наразі «ТЕРРА ФУД» виробляє більше 25 % всієї продукції вершкового масла та рослинно-вершкових сумішей в Україні. За обсягом продажів рослинно-вершкової суміші «ТЕРРА ФУД» є абсолютним лідером в Україні, займає 4 е місце в Європі та 12 е — у світі. У 2014 р. «ТЕРРА ФУД» став № 1 із продажу фасованого вершкового масла в Україні та увійшов до п'ятірки найбільших гравців українського ринку плавленого сиру та сирного продукту.

Один із виробничих майданчиків «ТЕРРА ФУД» — Білоцерківський молочний комбінат, перше молокопереробне підприємство, побудоване «з нуля» в роки незалежності України. Сьогодні Білоцерківський молочний комбінат — одне із найсучасніших молочних підприємств у Східній Європі. Вся продукція, виготовлена на цьому виробничому майданчику, відповідає ключовим міжнародним стандартам якості, серед яких стандарт менеджменту якості ISO 9001, менеджменту в галузі безпеки харчової продукції ISO 22000, HACCP та HALAL.

Підтримуючи лідерські позиції на внутрішньому ринку, «ТЕРРА ФУД» активно розвиває свою експортну діяльність. Компанія експортує власну продукцію більш як до 40 країн світу та є постійним учасником найбільших промислових міжнародних виставок, таких як World Food, Gulfood, Africa's Big Seven та ін.

У 2004—2005 р.р. Група компаній «ТЕРРА ФУД» увійшла на український ринок м'ясних виробів, придбавши комбінат «Тульчинм'ясо», та створила власне виробництво аграрної продукції на новому агрокомплексі «Зелена долина». Основний актив м'ясного напрямку — Тульчинський м'ясокомбінат, який після приєднання до Групи було оснащено сучасним обладнанням. Технологія виробництва об'єднує традиційні рецептури та новітні розробки. Використовується тільки охолоджена сировина власного забою. Комбінат переробляє близько 5 тисяч тонн м'яса на рік, постачає на український ринок майже 4 тисячі тонн готових м'ясних виробів та 1,5 тисяч тонн м'ясних напівфабрикатів.

Аграрний напрямок бізнесу «ТЕРРА ФУД» представлений «Агрокомплексом „Зелена долина“», що спеціалізується на рослинництві, тваринництві та виробництві цукру. Загальна площа землі в обробці агрокомплексу — 27,3 тисяч га; обробка цукрових буряків на Томашпільському цукровому заводі складає понад 2400 тонн на добу; виробництво цукру — понад 360 тонн на добу. Потужності зберігання зерна в елеваторі на станції Журавлівка — 32 тис. тонн.

На агрофермах «Зеленої долини» утримується близько 4300 голів великої рогатої худоби, з них більше 1200 голів дійного стада, розміщених на базі п'яти господарств.

Рейтинг і статки[ред. | ред. код]

Протягом кількох років входить до топ-100 найбагатших українців. Станом на 2015 рік займає 73 місце із 68 млн. дол.[3]

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]