Вулиця Верхня Горова (Черкаси)

From Вікіпедія
Jump to navigation Jump to search
Вулиця Верхня Горова
Черкаси
РайонПридніпровський та Соснівський райони
Колишні назви
Горова, Середня Горова, Нижня Горова, Коновальця, Фрунзе
Загальні відомості
Протяжність2,0 км
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Державні установиЧеркаський апеляційний суд
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMapпошук у Nominatim
На карті
На карті населеного пункту
Мапа
CMNS: Вулиця Верхня Горова у Вікісховищі

Вулиця Верхня Горова́ — вулиця в Черкасах.

Розташування

[edit | edit source]

Вулиця простягається по верху паралельно Черкаським береговим схилам. Починається від площі біля Будинку природи, простягається на південний схід до вулиці Митницької . Далі вулиця проходить до вулиці Богдана Хмельницького, але не з'єднується з нею під прямим кутом, так як остання спускається до Митниці і знаходиться на нижчому рівні. Далі вулиця проходить до початків вулиць Пастерівської та Гуржіївської і потім сама повертає на південний захід і йде паралельно Гуржіївській.

Опис

[edit | edit source]

Вулиця неширока, по 1 смузі руху в кожен бік на ділянці до вулиці Митницької . Далі вулиця вузька і має всього одну смугу для руху. На вулиці розташовані 3 черкаських готелі — чотиризірковий «Дніпро», «Росава» (збудований в 1990 році) та «Апельсин» (колишній «Жовтневий», збудований в 1970-ті роки). Окрім цього по вулиці багато старовинних будинків, серед яких виділяється будинок Воробйова, в якому нині міститься Черкаський обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді. На початку вулиці міститься Черкаський будинок природи, збудований ще в 1960-ті роки. На вулиці також розміщені дитячий садок «Світлофорик» (збудований в 1960-ті роки) та Будинок культури УТОГа.

Походження назви

[edit | edit source]

Вперше вулиця згадується 1884 року як Горова. 1893 року вона була поділена на 3 частини — Верхню, Середню та Нижню Горові. В 1923 році вулиця була знову об'єднана і названа Верхньою Горовою. В 1926 році вулицю було названо на честь Михайла Фрунзе. Під час німецької окупації 19411943 років вулиця називалась на честь Коновальця. 22 лютого 2016 року вулиця була перейменована в сучасну назву[1].

Примітки

[edit | edit source]
  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 травня 2016. Процитовано 23 лютого 2016.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Джерела

[edit | edit source]