Вікіпедія:Вікізустрічі/100

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вікіекспедиція на Голубі озера 9 серпня[ред. код]

Час: 8:00-17:00

Місце:

 • 8:54 Чернігівський вокзал, збір учасників
 • 10:50 Прибуття на станцію Грибова Рудня
 • 16:30 Прибуття до Чернігова

Погодні умови від ~+19°C зранку до ~+29°C в обід, зранку - добре, назад - страшна спека і духота.


Учасники:

 1. nickispeaki
 2. Victoriya Santmatova

Хід експедиції:

 • 8:54 - відправлення із вокзалу. Час поїздки - 2 години, включно із стоянкою 20 хв на Голубичах.
 • 10:50 - прибуття на станцію Грибова Рудня
 • 11:10 - відвідання одного із 2 менших Голубих озер
 • 11:30 - нарешті на Великому Голубому озері
 • 14:40 - назад на станцію
 • 15:15 - посадка на дизель
 • 16:30 - прибуття до Чернігова

Враження:[ред. код]

(нікіспікі) Видно, були у мене невиправдані сподівання на колір озер. Ну, хотілося мені, щоб вони були Блакитними чи Голубими. А виявилося, що трохи є блакиті, але я б швидше назвав би колір озер як зелений із відтінком синього чи блакитного. Ще дуже сподобалася вода - ДУЖЕ чиста. У цьому році це найчистіша вода, де я був, навіть після Форосу, де я нещодавно був, вода чистіша. Видно на метрів 3, а може й 4 вглиб. Не міряв скільки там метрів, але дістати ногами до дна не міг. Озеро виялося трохи меншим, ніж я собі уявляв - у довжину десь 500-700 м і в ширину десь 300-400. Щоправда, ширина і довжина досить поняття тут відносні, бо озеро неправильної форми. Якийсь багатокутник. Є з 5 пляжів. 3 більші - десь на 20-30 чоловік і ще два менші. Ми були на тій стороні, де людей мало, там тінь від хвойного лісу. Але там і берег крутий - 5 метрів висоти. Ще таке - вода має якийсь незвичний присмак. Чи то йоду, чи то морських ворослей. Але він слабенький. Біля "центрального" входу, якщо так можна сказати, є вітряк, частокіл. За ним знаходяться будиночки для відпочиваючих, палатка-кафе, будиночки для відвідувачів кафе. Є сцена для артистів, перед сценою площа для глядачів. Також можна на території комплексу (за плату) ставити палатки. Але палатки можна ставити і в лісі на березі. Озеро зі всіх сторін оточене хвойним лісом - сосни. Будиночки дерев’яні, маленькі (на 2 чоловіки) і досить дорогі - 250 за добу, 350 - на 3 чоловіки. Асортимент кафе досить бідний - кілька видів пива, соки, вода, сухарики. Навіть чіпсів нема. Але поруч є магазин - метрів 300 від пляжу.

Комарів нема. Це радує. Ще порадував магазин біля станції. Там асортимент продуктів ширший. Станція ще й як вантажний центр місцевого значення використовується - пісок і ліс (колоди) вантажать у вагони і відправляють далі.

Озера сподобалися! Але треба врахувати, що електрички (дизель) тільки дві - одна 8:54 з Чернігова, інша - 15:15 назад до Чернігова. Ще є десь в 5 ранку до Чернігова, але це для тих, хто там буде ночувати. --Nickispeaki (обговорення) 14:26, 10 серпня 2013 (UTC)

Ми вийшли з дизелю з бажанням побачити щось дивне. Недовго блукаючи лісом, ми потрапили до комплексу "Голубі Озера". Приємний аромат хвої супроводжував нас під час прогулянки берегом Голубого озера, з чистою, прозорою, приємною на дотик водою, в якій відображалися небо та білі хмаринки. --Victoriya Santmatova (обговорення) 16:03, 10 серпня 2013 (UTC)