Вікіпедія:Дозволи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Будь ласка, зверніть увагу, що будь-які додавання й зміни у Вікіпедїї розглядаються як здійснені на умовах GNU Free Documentation License без незмінних розділів та Creative Commons Attribution/Share-Alike. Тому:
Не публікуйте тут без дозволу твори, що є об'єктом авторського права, й ліцензія яких не дозволяє подібної публікації.

Будь-який текст (чи інший медіаконтент), взятий із джерела, яке не є суспільним надбанням або вміст якого не надається на умовах однієї з вільних ліцензій, буде відразу видалений як такий, що порушує авторські права. Однак, досить часто автори оригінальних матеріалів не проти перепублікації їхніх робіт у Вікіпедії на умовах ліцензії «Creative Commons Із зазначенням автора — Розповсюдження на тих самих умовах» (або якихось інших вільних ліцензій, якщо мова йде про медіафайли) і можуть надати такий дозвіл, якщо їх про це попросити. Можлива також ситуація, коли автор матеріалу, який був опублікований раніше, вирішує перенести свій власний контент у Вікіпедію і стикається із підозрою порушення авторських прав, оскільки не може легко довести своє авторство.

На цій сторінці наведено приклади стандартного дозволу, а також інструкції, які мають допомогти розв'язати такі проблеми найбільш коректним способом.

Стандартний дозвіл[ред. код]

Цей текст слід використовувати для дозволів на публікацію файлів на умовах вільної ліцензії.

Замість слів ТВІР, ДАТА, ПІБ АВТОРА, ПРАВА АДРЕСАНТА, КОНТАКТИ слід підставити конкретний текст і надіслати весь дозвіл на адресу:
permissions-ukwikimedia.org

Текст дозволу[ред. код]

Цим заявляю, що я є автором і/або єдиним власником виключних авторських прав на [вставте посилання на оригінальне зображення (за межами Вікіпедії) АБО назву книги АБО посилайтеся на приєднаний файл, якщо твір раніше не публікувався] (надалі — «Твір»).

Я згоден(а) опублікувати цей твір на умовах вільної ліцензії «Creative Commons Із зазначенням автора — Розповсюдження на тих самих умовах 4.0 Міжнародна» (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.uk) або новішої версії.

Я розумію, що у такий спосіб надаю право будь-якій особі поширювати, змінювати й використовувати твір у будь-яких намірах, що не порушують законодавства (зокрема пов'язаними з отриманням комерційної вигоди) за умови дотримання зазначеної ліцензії.

Я сповіщений(а), що зберігаю виключні авторські права на цей твір поза умовами зазначеної ліцензії, і що я зберігаю право на згадування мене як автора відповідно до обраної ліцензії. Модифікації, які зроблять інші люди, не будуть приписані мені.

Цей дозвіл стосується тільки моїх виключних авторських прав, і я залишаю за собою право запобігати використанню мого твору з порушенням закону — зокрема, для наклепу, приниження честі й гідності, порушення правил використання торговельних марок, порушення права на охорону зображення громадянина тощо.

Я розумію, що не можу відкликати цей дозвіл, і що мій твір може розміщуватися у проєктах Фонду Вікімедіа протягом необмеженого часу або бути вилученою звідти.

[ПІ(Б) АВТОРА, КОНТАКТИ (для можливості верифікації)]
[ПРАВА АДРЕСАНТА (власник авторських прав, директор, уповноважений представник тощо)]
[ДАТА]

Наявність посилання на текст ліцензії обов'язкова, без нього дозвіл не буде прийнятий. Наведення цього посилання передбачає, що людина ознайомилася з текстом ліцензії

Інші типові випадки[ред. код]

Якщо потрібно обмежити розмір твору, який публікується під вільною ліцензією, то дозвіл буде виглядати так:

Цим я заявляю, що я є автором і/або єдиним власником виключних авторських прав на [вставте посилання на оригінальне зображення (за межами Вікіпедії) АБО назву книги АБО посилайтеся на приєднаний файл, якщо робота раніше не публікувалася] (надалі — «Твір»).

Я згоден(а) опублікувати цей твір на умовах вільної ліцензії «Creative Commons Із зазначенням автора — Поширення на тих самих умовах 4.0 Міжнародна» (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.uk) або новішої версії. Розмір по більшій стороні не повинен перевищувати вкажіть потрібний розмір, якщо стандартний не підходить: [300] пкс.

Я розумію, що тим самим надаю право будь-якій особі поширювати, змінювати й використовувати твір у будь-яких цілях, що не порушують законодавства (у тому числі пов'язаними з отриманням комерційної вигоди) за умови дотримання зазначеної ліцензії.

Я сповіщений(а), що я зберігаю виключні авторські права на цей твір поза умовами зазначеної ліцензії, і що я зберігаю право на згадування мене як автора відповідно до обраної ліцензії. Модифікації, які зроблять інші люди, не будуть приписані мені.

Цей дозвіл стосується тільки моїх виключних авторських прав, і я залишаю за собою право запобігати використанню моєї роботи з порушенням закону — зокрема, для наклепу, приниження честі й гідності, порушення правил використання торговельних марок, порушення права на охорону зображення громадянина тощо.

Я розумію, що я не можу відкликати цей дозвіл, і що моя робота може розміщуватися у проєктах Фонду Вікімедіа протягом необмеженого часу або бути вилученою звідти.

[ПІ(Б) АВТОРА, КОНТАКТИ (для можливості верифікації)]
[ПРАВА АДРЕСАНТА (власник авторських прав, директор, уповноважений представник тощо)]
[ДАТА]

Якщо дозвіл не на зображення, а на твір архітектури чи скульптури, то потрібен трохи інший дозвіл:

Цим заявляю, що я є автором і/або єдиним власником виключних авторських прав на [назва чи список, чи опис] (надалі — «Твір»).

Я дозволяю використання (відтворення, повідомлення в ефір чи кабелем) зображень цього Твору на умовах вільної ліцензії «Creative Commons Із зазначенням автора — Поширення на тих самих умовах 4.0 Міжнародна» (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.uk) або новішої версії, у тому числі й для випадків, коли він є основним об'єктом цього відтворення, повідомлення в ефір чи кабелем чи коли зображення Твору використовується з комерційною метою.

Я розумію, що тим самим надаю право будь-якій особі поширювати, змінювати й використовувати зображення Твору в будь-яких цілях, що не порушують законодавства (у тому числі пов'язаними з отриманням комерційної вигоди) за умови дотримання зазначеної ліцензії.

Я сповіщений(а), що я зберігаю виключні авторські права на цей твір поза умовами зазначеної ліцензії, і що я зберігаю право на згадування мене як автора відповідно до обраної ліцензії. Модифікації, які зроблять інші люди, не будуть приписані мені.

Цей дозвіл стосується тільки моїх виключних авторських прав, і я залишаю за собою право запобігати використанню моєї роботи з порушенням закону — зокрема, для наклепу, приниження честі й гідності, порушення правил використання торговельних марок, порушення права на охорону зображення громадянина тощо.

Я розумію, що не можу відкликати цей дозвіл, і що моя робота може розміщуватися у проєктах Фонду Вікімедіа протягом необмеженого часу або бути вилученою звідти.

[ПІ(Б) АВТОРА, КОНТАКТИ (для можливості верифікації)]
[ПРАВА АДРЕСАНТА (власник авторських прав, директор, уповноважений представник тощо)]
[ДАТА]

Якщо дозвіл від юридичної особи:

[Назва юридичної особи] цим заявляє, що є автором і/або єдиним власником виключних авторських прав на [назва чи список, чи опис] (надалі — «Твір»).

Ми згодні опублікувати цей твір на умовах вільної ліцензії «Creative Commons Із Зазначенням Авторства - Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна» (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.uk ) або новішої версії.

Ми розуміємо, що тим самим надаємо право будь-якій особі поширювати, змінювати й використовувати твір у будь-яких цілях, що не порушують законодавства (у тому числі пов'язаними з отриманням комерційної вигоди) за умови дотримання зазначеної ліцензії.

Ми сповіщені, що зберігаю виключні авторські права на цей твір поза умовами зазначеної ліцензії, і що ми зберігаємо право на згадування [назва юридичної особи] як автора відповідно до обраної ліцензії. Модифікації, які зроблять інші люди, не будуть приписані [назва юридичної особи] .

Цей дозвіл стосується тільки виключних авторських прав [назва юридичної особи] , і ми залишаємо за собою право запобігати використанню нашої роботи з порушенням закону — зокрема, для наклепу, приниження честі й гідності, порушення правил використання торговельних марок, порушення права на охорону зображення громадянина тощо.

Ми розуміємо, що не можемо відкликати цей дозвіл, і що наша робота може розміщуватися у проєктах Фонду Вікімедіа протягом необмеженого часу або бути вилученою звідти.

[ПІ(Б) АВТОРА, КОНТАКТИ (для можливості верифікації)]
[ПРАВА АДРЕСАНТА (власник авторських прав, директор, уповноважений представник тощо)]
[ДАТА]

Порядок отримання дозволу[ред. код]

 1. Ви — автор (або правовласник). Чи публікувався цей твір до цього?
  1. Так: Надішліть стандартний текст дозволу з електронної пошти, яка зв'язана з Вашим іменем (наприклад, з адреси, яка опублікована на сторінці контактів на Вашому сайті; якщо ж Ваше ім'я не можна асоціювати з цією адресою, то питання можна обговорити окремо).
  2. Ні: Дозвіл надавати не потрібно. Ви можете просто завантажити файл (у Вікісховище) чи опублікувати текст у Вікіпедії.
 2. Ви не автор. І не правовласник. Чи публікувався цей твір до цього?
  1. Так: Попросіть автора надіслати прямо (бажано, щоб це не був пересланий лист) дозвіл з електронної пошти, зв'язаного з його/її іменем (тобто з адреси, яка опублікована на сторінці з контактною інформацією його/її сайту; якщо ж його/її ім'я не можна асоціювати з цією адресою, то питання можна обговорити окремо).
  2. Ні: Попросіть автора надіслати нам дозвіл із вкладеним файлом (файлами), дозвіл на який (які) надається.
  Якщо Ви — спадкоємець автора твору, підтвердження прав власності буде обговорюватися у листуванні.
 3. Якщо Ви — співавтор, то нам буде достатнім дозвіл від Вас, якщо тільки Вами не було укладеного договору з іншими співавторами, що Ви не маєте права самостійно розпоряджатися твором.

У низці випадків дозволу не потрібно надавати: якщо з моменту смерті автора пройшло більш як 70 років, або якщо цей його твір публікувався під вільною ліцензією.

Додаткові запитання можна (і треба) ставити на сторінці обговорення.

Див. також[ред. код]