Вікіпедія:Проєкт:НАУ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Вікіпроєкт «Національний авіаційний університет» створений для координації співпраці спільноти української Вікіпедії, викладачів та студентів Національного авіаційного університету (НАУ) та ГО «Вікімедіа Україна»

9 квітня 2013 між НАУ та ГО «Вікімедіа Україна» було підписано договір про співробітництво, спрямований, зокрема, на поширення серед викладачів і студентів університету необхідних знань та практичних навичок зі створення й удосконалення статей у Вікіпедії.

Як це працює?[ред. код]

Переваги написання статей у Вікіпедію над традиційними рефератами[ред. код]

Детальна інструкція із створення і редагування статей у Вікіпедії українською мовою
Start here: Download the brochure "Instructor Basics: How to Use Wikipedia as a Teaching Tool" for more information.
Реферативна природа Вікіпедії
Стимул для студента — суспільна користь
 • Традиційний реферат на одну й ту ж тему можуть написати тисячі різних студентів, а їх роботу побачить лише викладач. Натомість у Вікіпедії все навпаки — статтю може написати один студент, а його роботу бачитимуть тисячі людей протягом десятиріч.
 • Розвиток української Вікіпедії сприяє популяризації наукових знань в українському суспільстві та розвиткові української мови й культури.
Дійсно самостійна робота
 • Кожна стаття Вікіпедії не може бути створеною двічі, тому кожна робота студента — неповторна.
 • Спільнота Вікіпедії (патрульні, адміністратори) слідкують за оригінальністю вмісту статей (відсутністю плагіату), тим самими допомагаючи викладачу оцінити якість роботи.
Розвиток мислення та резюме
 • Люди, які опановують засади написання статей Вікіпедії, навчаються розрізняти факти від оцінок, стисло викладати і структурувати інформацію, давати визначення понять.
 • Вікірозмітка використовується не лише у Вікіпедії, і її опанування є додатковим пунктом у резюме молодого спеціаліста.

Як долучитися?[ред. код]

 • Якщо ви студент: донесіть до свого викладача вміст Договору про співпрацю, запропонуйте написання статей у Вікіпедію як форму самостійної роботи (бажано це зробити на початку семестру або заздалегідь). Для уточнення питань та допомоги у співпраці з викладачами можете звертатися до осіб-координаторів, вказаних у розділі "Учасники".
 • Якщо ви викладач ви можете:
  • запросити досвідченого вікіпедиста провести віківишкіл для ваших студентів, який покаже студентам наскільки цікаво й легко писати статті у Вікіпедії;
  • написати нам запит про онлайнову допомогу вашим студентам в оформленні статей.
 • Якщо ви вікіпедист: ви можете допомогти студентам у їх перших кроках у Вікіпедії. Додайте себе до розділу «Учасники проєкту», щоб до вас можна було звернутися в разі потреби.

Як це працює?[ред. код]

 • Викладач задає студенту (або групі студентів) написання чи доповнення статті на певну тему
 • Після написання статті студент додає до її сторінки обговорення шаблон {{Проєкт:НАУ}}
 • Координатори допомагають з оформленням статті згідно з вимогами Вікіпедії (якщо їх про це попросити).

Учасники[ред. код]

Координатори
Координатор Сторінка у Вікіпедії Контакти Надіслати електронного листа
через Вікіпедію
Марія Патруль, координатор від НАУ Patrul (093) 451 5776 написати лист
Юрій Пероганич, координатор від ВМУА Perohanych (067) 505 1201,
skype: perohanych
написати лист

Для практичного втілення координації, перш за все потрібно згуртувати зацікавлених, а саме:

 1. теперішніх студентів НАУ, що мають бажання навчитися писати та удосконалювати статті (умовно — зацікавлені навчитися);
 2. викладачів, які хочуть спробувати увести в навчальний процес постановку перед студентами завдання написати чи суттєво поліпшити статтю у Вікіпедії;
 3. тих, що мають суттєвий досвід роботи у Вікіпедії та готові ділитися тим досвідом, надаючи допомогу «тим, що з іншого боку» (умовно — зацікавлені навчити). Це передовсім досвідчені редактори Вікіпедії, що колись вчилися чи зараз вчаться в НАУ.

Просимо зголошуватися нижче. Хто ще не створив облікового запису у Вікіпедії, або не бажає публічно позначити свій інтерес — пишіть на адресу boardAt sign.svgwikimediaukraine.org.ua

Зацікавлені навчитися студенти
Зацікавлені викладачі
Зацікавлені допомагати у навчанні

Братні проєкти і підпроєкти[ред. код]

Заходи[ред. код]

Час Місце Деталі
квітень 2013 17:00–19:00 11-й корпус НАУ, ауд. 11.002  дискусія про Вікіпедію та Освітню програму Вікіпедії
Запрошення (відео)
Анонс
18 вересня 2013 17:00–18:30 8-й корпус НАУ, ауд. 8.905 майстер-клас по розвитку вміння публікації та редагуванню статей в Вікіпедії
Прес-реліз
Пост-реліз
04 грудня 2013 15:20–20:30 Науково-технічна бібліотека НАУ  WikiNAUCamp освітній проєкт започаткований ІПН, з метою якісної подачі новітніх знань.
[1]

Також ви можете подати заявку на проведення віківишколу (тренінгу з основ Вікіпедії та вікірозмітки) у вашій групі, на вашому потоці, кафедрі тощо надіславши електронного листа на адресу:

 • boardAt sign.svgwikimedia.in.ua

або напишіть на сторінці обговорення проєкту.

Вікідопомога[ред. код]

Медіа про проєкт[ред. код]

Посилання[ред. код]

Матеріали іноземних освітніх програм Вікіпедії