Вікіпедія:Стиль/Картка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Картка — це шаблон, що розміщується на самому початку статті, до тексту, та є доречним для більшості статей Української Вікіпедії. Картка дозволяє стисло викласти всю ключову інформацію у статті у форматі прямокутної картки.

Порожні параметри картки[ред. код]

Для спрощення оновлення статті у майбутньому, при початковому створенні статті редактором рекомендується скопіювати код шаблона-картки з відповідної сторінки документації шаблона-картки з найвживанішими параметрами включно з порожніми параметрами картки. Важливо залишити без вилучення порожні параметри картки, оскільки це допоможе при оновленні статті у майбутньому, особливо для недосвідчених редакторів які не знають як знайти сторінку документації шаблона-картки та самі не вміють знаходити та копіювати додаткові параметри картки. Інколи редактори, при створенні статті, вилучають усі параметри картки у надії що вона автоматично наповнится даними з Вікіданих, але такий підхід не рекомендується. Умисне вилучення порожніх параметрів картки вважається прикладом деструктивної поведінки та може спричинити розв'язання війни редагувань.

Приклади
 • Рекомендована структура параметрів картки:

При створенні статті рекомендується скопіювати код шаблона-картки з найвживанішими параметрами з відповідної сторінки документації шаблона-картки включно з порожніми параметрами картки.

{{Картка XYZ|
| назва    =
...
| вебсайт  =
}}
 • Не рекомендована структура параметрів картки

Інколи редактори вилучають усі або деякі (навіть обов'язкові) параметри картки, мотивуючи це тим що порожні параметри не несуть жодної користі й лише збільшують розмір сторінки. Інокли вони роблять це у надії що параметри картки автоматично наповнится даними з Вікіданих й відповідно у такій картці відсутні усі параметри картки, як обов'язкові так і необов'язкові й залишено лише назву картки. При створенні статті такий підхід не рекомендується.

{{Картка XYZ|

}}

Міжсимвольні пропуски / рядкові пропуски[ред. код]

Для спрощення оновлення статті у майбутньому, при початковому створенні статті редактором рекомендується скопіювати код шаблона-картки з відповідної сторінки документації шаблона-картки з найвживанішими параметрами включно з пропусками між символами/рядковими пропусками. Важливо залишити пропуски між символами/рядкові пропуски у картці, оскільки вони допомагають легше розібратися візуально з кодом картки та значно спрощують оновлення параметрів картки. Вилучення пропусків між символами/рядкові пропуски вважається прикладом деструктивної поведінки та може спричинити розв'язання війни редагувань.

Приклади
 • Рекомендована структура пропусків картки:

При створенні статті рекомендується скопіювати код шаблона-картки з найвживанішими параметрами з відповідної сторінки документації шаблона-картки включно з пропусками між символами/рядковими пропусками.

{{Картка XYZ|
| назва    =
...
| вебсайт  =
}}
 • Не рекомендована структура пропусків картки

Інколи редактори вилучають усі або деякі міжсимвольні пропуски та рядкові пропуски умисно, мотивуючи це тим що пропуски не несуть жодної користі й лише збільшують розмір сторінки. Інколи редактори вилучають усі або деякі міжсимвольні пропуски та рядкові пропуски неумисно, наприклад редагуючи статтю з мобільного або з в візуального редактора, що іноді призводить до автоматичного вилучення всіх пропусків. При створенні статті такий підхід не рекомендується.

{{Картка XYZ||назва=|вебсайт=}}

Див. також[ред. код]

Примітки[ред. код]