Вікіпедія:Фільтр редагувань

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фільтр редагувань — механізм Special:AbuseFilter, який дозволяє автоматично попереджати та забороняти певні види дій при редагуванні Вікіпедії.

Усі подробиці роботи фільтрів (крім «прихованих») доступні всім користувачам Вікіпедії. Змінювати фільтри можуть лише адміністратори. Документація знаходиться на сторінці mw:Extension:AbuseFilter.

Робота фільтра

Лог фільтра

Умови спрацьовування кожного окремого фільтру складаються з перевірок різних параметрів здійснюваної дії. Це можуть бути наприклад ім'я, повноваження та кількість правок користувача, ім'я та простір редагованої сторінки, текст, який вилучається чи додається, а також кількість спрацьовувань всіх останніх умов в одиницю часу.

Найчастіше фільтрами аналізуються такі дії: редагування (action=='edit'), перейменування (action=='move') та створення облікового запису (action=='createaccount').

Детальніше див. mw:Extension:AbuseFilter/RulesFormat (англ.).

Типи фільтрів

Фільтри поділяються на:

  • інформативні: просто записують можливі помилки в журнал спрацьовувань, для подальшої перевірки іншими користувачами, можливо з одночасною відміткою зробленої правки;
  • попереджувальні: застерігають користувача про те, що редагування скоріш за все містить помилку, але дозволяють зробити редагування при повторному натисненні кнопки «Зберегти сторінку»;
  • заборонні: явно неконструктивні дії

Детальніше див. mw:Extension:AbuseFilter/Actions (англ.).

Повідомлення

Як попередження не слід використовувати стандартне повідомлення Abusefilter-warning, а створювати конкретніші повідомлення через виклик спеціального шаблону {{Abusefilter warning}}. Також див. список всіх створених попереджень.

Якщо фільтр одночасно попереджає та відхиляє редагування, то при натисненнях кнопки «Зберегти сторінку» користувачу по черзі показується вказане у фільтрі попередження та стандартне повідомлення про відхилення редагування.

При відхиленні редагування завжди показується стандартне повідомлення Abusefilter-disallowed:


Див. також