Вікіпедія:Транслітерація японської мови українською абеткою

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Вікіпедія:Японська мова)
Перейти до: навігація, пошук


Для транслітерації японських слів засобами української абетки в українській Вікіпедії використовується система Поліванова.

У Вікіпедії слід використовувати авторитетні (наукові, академічні) системи транслітерації мов, щоб запобігти оригінальним дослідженням. Для передачі японської мови українською такою авторитетною системою є наразі лише система Поліванова, яка була розроблена для російської мови[джерело?]. Але це єдина кирилична система, яка використовується у більшості україномовних наукових і академічних видань України, зокрема у журналах Інституту сходознавства ім. Агатангела Кримського НАНУ «Східний світ» і «Сходознавство». За цією системою передачі японської також випускається професійна перекладацька література в Україні[джерело?].

Система Поліванова — наразі єдина в українському мовному просторі академічна система передачі японської мови кирилицею[джерело?]. Допоки аналогічних кириличних систем транслітерації японської в Україні не розроблено професіоналами-японістами, Вікіпедія має дотримуватися полівановської системи.

Однак, якщо слово давно увійшло до української мови і/або є у академічних словниках, то використовується словникове написання. Наприклад, Токіо, Кіото, суші, банзай. У сумнівних випадках, слід звертати увагу на написання японських слів в авторитетних виданнях, зокрема, наукових україномовних журналах, журналі «Всесвіт»[джерело?].