Вільний вітер (фільм, 1983)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Про однойменний радянський художній фільм Леоніда Трауберга див. Вільний вітер (фільм, 1961)

Вільний вітер
рос. Вольный ветер
Жанр мюзикл
мелодрама
комедія
Режисер Ян Фрід
Сценарист Михайло Мішин
Ян Фрід
У головних
ролях
Лариса Бєлогурова
Андрій Харитонов
Тетяна Догілева
Михайло Водяной
Оператор Микола Строганов
Композитор Ісак Дунаєвський
Художник Олексій Рудяков
Кінокомпанія «Ленфільм»
Тривалість 134 хв
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1983
IMDb ID 0086558

«Вільний вітер» (рос. «Вольный ветер») — радянський двосерійний музичний художній телефільм, поставлений на кіностудії «Ленфільм» у 1983 році режисером Яном Фрідом. Екранізація однойменної оперети Ісака Дунаєвського.

Сюжет[ред. | ред. код]

Дочка загиблого моряка на ім'я Стелла (Лариса Бєлогурова) живе разом з мамою в портовому місті однієї південної маленької країни. Після відходу фашистських окупантів порт практично не діє, роботи немає. Судновласник і фактичний господар порту Стен (Михайло Водяний), який втік через боязнь відплати за співпрацю з ворогами, але, заручившись підтримкою місцевої влади, — повернувся, пропонує сім'ї або заплатити всі борги, або ж вийти Стеллі за нього заміж. Міккі Стен, племінник старшого Стена, закохується в Пепіту, служницю портового кабака, але вона спочатку не відповідає йому взаємністю.

У Стеллу закохується і привабливий моряк і повстанець Янко (Андрій Харитонов). Про це дізнається судновласник і коли комісар поліції (Євген Весник) показує йому надіслану фотографію повстанця, він вказує на моряка. Стен робить дівчині пропозицію і обманним шляхом змушує її дати згоду. Дізнавшись про обман, дівчина тікає до Янко.

Після повернення Стена в порту поновлюються роботи, але в завантажених на корабель ящиках з апельсинами знаходяться аж ніяк не апельсини… Виявивши в ящиках трюму зброю, герої роблять все можливе, щоб ящики лягли на дно моря.

У ролях[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]