Газозбірна мережа Сойо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Газозбірна мережа Сойо – система трубопроводів, якими транспортується газ офшорних родовищу на завод із зрідження Ангола ЗПГ (розташований на мисі, що виступає в Атлантичний океан на південь від устя річки Конго).

Розробка нафтових родовищ біля північного узбережжя країни давала велику кількість попутного газу, для утилізації якого в першій половині 2010-х створили газозбірну мережу довжиною біля 500 км. На першому етапі вона включала:

- центральну лінію, якою транспортується газ від плавучих установок у блоці 15 (розробляється під операторством ExxonMobil);

- південну лінію, котра починається від плавучих установок у блоках 17 та 18 (оператори Total та BP), проходить через блок 2, де отримує поповнення з платформи родовища Ломбо-Іст, та неподалік від Сойо приєднується до центральної гілки. 

В той же час, для підключення родовищ, розташованих північніше біля узбережжя ексклаву Кабінда, необхідно було перетнути підводний каньйон в усті однієї з найбільших річок світу Конго, котрий характеризується сильними течіями та великим об’ємом виносу в океан осадкового матеріалу. Для цього реалізували спеціальне технічне рішення, за яким під каньйоном методом буріння проклали шлях для трубопроводу. Буріння здійснювалось з двох платформ, встановлених південніше та північніше каньйону (остання розташовувалась у водах Демократичної Республіки Конго). Спершу вони пробурили вертикальні ствобури, які на великій глибині перейшли у горизонтальні та зустрілись між собою. При цьому горизонтальна ділянка пройшла на 610 метрів нижче рівня дна океану, а глибина останнього в цьому районі скадає біля 800 метрів. Споруджена завдяки цьому північна гілка системи здатна постачати газ в об’ємах до 7 млн м3 газу на добу з плавучих установок та платформ офшорних блоків 14 та 0 (оператор розробки Chevron). Після перетину каньойону вона приєднується до центральної ділянки системи.

Також можна відзначити, що в майбутньому планується підключення до системи розташованих далі в океан нафтових родовищ блоків 31 та 32, а також виявлених у мілководних блоках 1 та 2 родовищ неасоційованого газу.

Доставлений на берег ресурс використовується введеним в експлуатацію у 2013 році заводом зі зрідження природного газу Ангола ЗПГ. Крім того, у грудні 2017-го завершено перемичку від зазначеного заводу до нової ТЕС Сойо потужністю 750 МВт.

Власником газопроводу виступає державна нафтова компанія Sonangol, а оператором Sociedade de Operações e Manutenção de Gasodutos (SOMG).[1][2][3]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Angola LNG | Pipelines. www.angolalng.com. Архів оригіналу за 29 січня 2018. Процитовано 29 січня 2018.
  2. Affairs, Chevron Policy, Government and Public. Chevron completes subsea engineering feat in Africa. chevron.com (амер.). Архів оригіналу за 29 січня 2018. Процитовано 29 січня 2018.
  3. Ayemba, Dennis (21 грудня 2017). Construction work on a 16km gas pipeline in Angola complete. Construction Review Online (амер.). Архів оригіналу за 30 січня 2018. Процитовано 29 січня 2018.