British Petroleum

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
BP перенаправляє на цю сторінку. Див також BP (латиниця).
British Petroleum
Тип Публічна компанія
Форма власності Відкрита публічна компанія з обмеженою відповідальністю і публічна компанія
Галузь видобуток, переробка нафти та газу
Попередник(и) Burmah Oild і Anglo-Persian Oil Companyd
Засновано 1909 рік
Засновник(и) Вільям д’Арсі
Штаб-квартира Велика Британія Велика Британія, Лондон
Ключові особи Дональд Олександр Сміт, Тоні Хейвард
Продукція нафта
Виторг
Операційний прибуток (EBIT)
Чистий прибуток $26,8 млрд. (2005 рік)
Активи
Власник(и) BlackRock[2]
Співробітники 102,9 тис.чоловік
Дочірні компанії
 • BP Europa SEd[3], BP Exploration (Alaska)d[2], BP Gas Europed, BP Norged, ARCOd[2], Amocod[2], Castrol Indiad[2], Castrold[2] і Bahía de Bizkaia Power Stationd[2]
 • Член Diversity Charterd[4]
  www.bp.com
  Нагороди
  CMNS: British Petroleum у Вікісховищі

  British Petroleum (BP, British Petroleum Corp.) — нафтогазова, нафтохімічна та вугільна транснаціональна монополія Великої Британії.

  Історія[ред. | ред. код]

  У 1909 р. за ініціативи Британського адміралтейства на базі концесії успішного золоторудного та нафтового бізнесмена д’Арсі була створена «Англо-Перська нафтова компанія» (Anglo-Persian Oil Company), яка з 1954 р. отримала назву «Брітіш Петроліум» (British Petroleum Company). Основні активи належали «Burmah Oil», яка з 1905 р. фінансувала пошуки нафти, а Вільям д’Арсі став директором новоствореної компанії. Через п’ять років після заснування (напередодні Першої світової війни) 51% акцій компанії викупив британський уряд (компанія стала державною), чому активно сприяв Перший Лорд Адміралтейства Вінстон Черчиль.

  Характеристика[ред. | ред. код]

  Спеціалізується на розвідці, видобутку і переробці нафти, природного газу, а також вугілля, руд кольорових металів і урану. British Petroleum в кінці ХХ століття займає 8-е місце серед приватних компаній промислово розвинених країн з видобутку вугілля. Розвідує і добуває нафту в 26 країнах. Запаси нафти 1,05 млрд т, з яких 73 % припадають на континентальний шельф Великої Британії і Північної Америки. Компанії British Petroleum належить близько 40 нафтопереробних підприємств в 25 країнах з сумарною виробничою потужністю 120 млн т на рік. Компанія має власний нафтоналивний флот, в складі бл. 70 танкерів загальною вантажопідйомністю понад 7 млн. дедвейт/т. Крім того, вона експлуатує близько 50 зафрахтованих суден загальною вантажопідйомністю близько 7 млн дедвейт/т. Їй належать також (повністю або частково) нафтопроводи в Великій Британії, Німеччині, Нідерландах, Швейцарії, Австрії, США і нафтопровід Баку–Тбілісі–Джейхан.

  Див. також[ред. | ред. код]

  Джерела[ред. | ред. код]

  Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.

  Посилання[ред. | ред. код]

  Примітки[ред. | ред. код]