Гранат (плід)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Плід гранатового дерева
Плід граната
Насіння граната

Грана́т (лат. Balaūsta) — плід, характерний для представників роду гранат (Punica). Українська назва походить від лат. «pomum granatum» — «зернове яблуко», далі з granum «зерно», від праіндоєврейської Gre-no — «зерно». Наукова латинська назва — від лат. balaustĭum, далі з грец. βαλαύστιον «плід граната»[1]. Гранат є плодом гранатового дерева.

Опис[ред. | ред. код]

Деякі класифікації визначають гранат як нижню синкарпнійську коробочку. Гранат з щільним шкірястим околоплодником (перикарпієм), неправильно розтріскується при дозріванні. Колір шкірки варіюється від оранжево-жовтого до буро-червоного. Окремі плоди деяких сортів досягають 15-18 см в діаметрі. Насіння численне, до 1000—1200 і більш в одному плоді, знаходяться в 6-12 камерах або гніздах, розташованих в двох ярусах. Кожне насіння оточене соковитим їстівним покровом. Серединка щільно заповнена насінням, шкірка є дуже соковитою, яка також є їстівною частиною граната

Джерела[ред. | ред. код]

  1. ASALE, RAE-; RAE. balausta | Diccionario de la lengua española. «Diccionario de la lengua española" — Edición del Tricentenario (ісп.). Процитовано 16 травня 2021.