Гібридні графічні редактори

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гібри́дний графічний реда́ктор — растрово-векторний редактор, програма, забезпечує інтерактивну роботу з векторною і растровою графікою одночасно за допомогою набору спільних інструментів для обох форм представлення графіки, з можливістю їх взаємного перетворення. 

  • дозволяє працювати з растровою і векторною графікою одночасно і перетворювати одну в іншу.
  • обробкою електронних креслень, отриманих за допомогою сканування, є програма, яка дозволяє швидко вносити зміни безпосередньо в растрову форму подання вихідних креслень

Векторизація і растеризация — специфічні парні функції гібридного редактора, що забезпечують двонаправлене перетворення графічних об'єктів. Крім того, такі функції здійснюються окремо за допомогою програм-векторизатор (векторизація) і в растрових редакторах при імпорті векторних файлів (растеризация).

Реалізація процесу перетворення растрової графіки у векторну в гібридному редакторі може мати деякі особливості. Так, вона може відбуватися не відразу, а поступово, під час усього життєвого циклу відсканованого креслення, при внесенні до нього змін і додавань у векторній формі. Поступово частка векторної графіки буде зростати, поки весь креслення не перетвориться на векторний. Крім того, можлива поетапна векторизация шляхом трасування растру. Якщо ж потрібно перевести весь креслення у векторну форму, для цього може бути використана безпосередня векторизация, проведена програмами-векторизатор, наприклад Vectory. 

Найбільш популярними гібридними графічними програмами є: Spotlight; RasterDesk