Дерван

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дерван
володіння Дервана
Народився бл. 590
Помер 636
·загибель у битві
Національність сорб
Діяльність вождь, правитель
Титул князь
Посада князь і цар
Термін 615—636 роки
Конфесія поганство
Діти Невідомий князь

Дерван (*бл. 590  —636) — князь сорбів, один з вождів племінного союзу лужичан у 615636 роках.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Про нього відомо замало. Ймовірно був князем (вождем) одного з племен білих сербів, на чолі з яких прийшов з передгір'я Карпат. Став засновником невеличкої держави білих сербів, яких стали називати сорбами. Визнав зверхність Франкської держави.

Лише у 631 році після перемоги Само над франками на чолі з королем Дагобертом I у битві при Вогатізбурзі. Після цього Дерван повалив залежність франків, увійшовши до складу держави Само. У подальші роки разом з сусідніми племенами боровся проти франків. Після цього стає одним з очільників племінного союзу лужичан. Його брат, відомий серед дослідників як Невідомий князь, рушив до володінь Візантійської імперії.

Протягом 631-634 років в цілому успішно боровся проти Радульфа, герцога Тюрингії. Утім у 636 році загинув у битві з останнім. У результаті сорби знову потрапили в залежність від королівства франків. Про подальших князів сорбів нічого невідомо до часу початку панування Милидуха наприкінці VIII ст.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Joachim Herrmann (Wud.): Die Slawen in Deutschland. Geschichte und Kultur der slawischen Stämme westlich von Oder und Neiße vom 6. bis 12. Jahrhundert. Akademie-Verlag, Berlin 1985., boki 35, 37, 254
  • Curta, Florin. The Making of the Slavs: History and Archaeology of the Lower Danube Region, c. 500–700. Cambridge: Cambridge University Press, 2001. ISBN 0-521-80202-4.
  • Владимир Ћоровић, Историја Срба, Едиција, Београд, 2010.