Дефект

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Дефект (від лат. defectus) — вада, ґандж, псування, пошкодження, ненормальність, відхилення, патологія.

 1. Дефект — а) недолік; б) нездатність функціонувати внаслідок такого недоліку. Слід відрізняти від дефіциту і похідних від нього термінів, де мається на увазі недолік, нестача, недостаток, нехватка, чогось, а не дефект.
 2. Дефект — відхилення якості, форми або фактичних розмірів елементів та конструкцій від вимог нормативно-технічної чи проектної документації, яке виникає при проектуванні, виготовленні, транспортуванні та монтажі.
 3. Дефект — будь-яка невідповідність авіаційної техніки встановленим для неї вимогам.
 4. Дефект — відхилення від передбаченого технічними умовами якості готового металовиробу або напівпродукту, яке частково або повністю порушує сукупність властивостей виробів даного виду (хімічний склад, структура, суцільність і ін), якими визначається його споживча цінність.
 5. Дефект — порушення періодичного розташування (черговість, послідовність) часток (атомів, іонів, молекул) в кристалічній решітці металу або сплаву, що змінює їх фізичні та інші властивості.
 6. Дефект — невиконання заданої або очікуваної вимоги, яка стосується дорожнього транспортного засобу (його складової) або проведеного ремонту включно з вимогою безпеки.
 7. Дефект — різниця між заявленою кількістю ядерного матеріалу та дійсно наявним матеріалом. Для цілей перевірки МАГАТЕ розглядається три рівні дефектів:
  а) явний дефект характеризує предмет (облікову одиницю) або партію, що були максимально сфальсифіковані таким чином, що весь чи більшість заявленого матеріалу втрачені;
  б) частковий дефект характеризує предмет (облікову одиницю) чи партію, що були сфальсифіковані таким чином, що якась частина заявленої кількості матеріалу є в наявності;
  в) дефект відхилення характеризує предмет (облікову одиницю) чи партію, що були в незначній мірі сфальсифіковані таким чином, що тільки мала частина заявленої кількості матеріалу втрачена.
 8. Дефект — будь-яка невідповідність вимогам, установленим виробником та законодавством.
 9. Дефект — будь-яке порушення зору, яке є оптичним, в тому сенсі, що світлові промені спотворюються оптичною системою ока (кришталиком, рогівкою) до того, як досягають сітківки. Наприклад, астигматизм, далекозорість, короткозорість.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]