Дилетантизм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Дилетантизм (дилетантство) (від лат. delecto — насолоджую, тішу, бавлю) — заняття якою-небудь діяльністю, наприклад, наукою, мистецтвом, ремеслом — без належних знань і професійної підготовки. У сучасному розумінні нерідко виходять із приблизно такого розуміння: дилетант не має глибоких знань про предмет своїх занять, тому припускається помилок. Як правило, це людина, що обмежує масштаб пізнань власним досвідом, або судження якої відносно чого-небудь засновані на поверхневих пізнаннях.

Відомі випадки, коли дилетанти домагалися певних успіхів.

Природно протиставляти дилетантів (любителів) і професіоналів. Це протиставлення звичайне, але не завжди виявляється на користь останніх. Відомий вислів:

«Ніколи не бійся робити те, що ти не вмієш. Пам'ятай, ковчег було побудовано любителем. Професіонали побудували «Титанік»» [1].

Характерний приклад діяльності дилетантів-механіків — конструювання вічного двигуна: науково доведено і загальновідомо, що він неможливий, однак спроби такого роду не припиняються[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Ю. Павловський. «Ковчег і «Титанік», або дивний вислів». Архів оригіналу за 13 липня 2013. Процитовано 24 червня 2011. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)
  2. А. Тумар (25 квітня 2009). Ейнштейни жартома. рос. Советская Белоруссия. Архів оригіналу за 24 вересня 2015. Процитовано 24 червня 2011. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |description= (довідка)

Посилання[ред. | ред. код]