Дискримінантний аналіз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Дискриміна́нтний ана́ліз — різновид багатовимірного аналізу, призначеного для вирішення задач розпізнавання образів. Використовується для прийняття рішення про те, які змінні розділюють (тобто «дискримінують») певні масиви даних (так звані «групи»).

Загальний опис[ред.ред. код]

Дискримінантний аналіз є близьким до дисперсійного і регресійного аналізів, які також намагаються виразити одну із залежних змінних у вигляді лінійної комбінації інших показників або вимірювань.[1][2] Однак, у двох інших методів залежна змінна є числовий величиною, в той час як у дискримінантному аналізі це категоріальна змінна. Більш подібними до дискримінантного аналізу є логістична і пробіт-регресія, так як вони також пояснюють категоріальну змінну. Ці та інші методи використовуються переважно в тих випадках, коли не припускається нормальний розподіл незалежних змінних, що є основним припущенням методу дискримінантного аналізу.

Дискримінантний аналіз в економіці[ред.ред. код]

Дискримінантний аналіз широко застосовується в економіці маркетингових дослідженнях при вирішенні питань сегментації ринку, при об’єктивній оцінці ступеня новизни товарів тощо.

Дискримінантний аналіз в хемометриці[ред.ред. код]

У хемометриці— статистичний метод встановлення границь, що розділяють дані на певні класи(категорії), і знаходження набору відповідних дескрипторів, що відображають кожний клас.

Література[ред.ред. код]

  1. Fisher, 1936
  2. McLachlan, 2004.
  • Глосарій термінів з хімії // Й.Опейда, О.Швайка. Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України, Донецький національний університет — Донецьк: «Вебер», 2008. — 758 с. — ISBN 978-966-335-206-0

Джерела[ред.ред. код]


Статистика Це незавершена стаття зі статистики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.


Методи економічного аналізу

Багатомірне шкалювання · Варіаційний аналіз · Дискримінантний аналіз · Кластер-аналіз · Регресійний аналіз · Факторний аналіз