Довідка:Ознайомлення з правилами й настановами/2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошукуПравила й настанови
Навіщо вони взагалі?


Вміст статей
Правила написання статей


Поведінка
Як ладити з іншими людьми


Підсумок
Огляд того, чого Ви навчились
Вікіпедія — це енциклопедія, а тому її спільнота постійно прагне до достовірності матеріалів. Статті мають бути нейтральними і містити лише перевірну інформацію й точки зору, які вже викладено у відповідних надійних джерелах.


Нейтральна точка зору (або НТЗ) означає, що вміст статті є об'єктивним та неупередженим, і всього-лиш відтворює факти й точки зору значущих для цієї теми осіб. За своєю суттю, енциклопедії пишуться саме в такий спосіб, оскільки правда нерідко є суб'єктивною, і немає сенсу додавати до енциклопедії статтю, яка віддає перевагу якійсь конкретній точці зору. Це дозволяє також уникати перетворення статей на звичайну рекламу чи засіб пропаганди в руках владних осіб чи організацій.

Перевірність означає, що статті повинні містити лише такі матеріали, які публікувалися в надійних джерелах (тільки викладені своїми словами). В ідеалі увесь вміст статей мав би бути підкріплений надійними джерелами, але суперечливі матеріали, а також ті, які можуть піддати сумніву, слід підтверджувати надійними джерелами інформації в першу чергу! Матеріали без джерел хтось може вилучити в будь-який момент, і додати надійне джерело інформації — обов'язок того, хто цю інформацію додає до статті.

Жодних оригінальних досліджень означає, що статті не повинні містити тверджень, концепцій, даних, точок зору чи теорій, інформація про які ніде раніше не публікувалася. Загалом, Вікіпедія — це своєрідний протокол загальнолюдського знання, точок зору та висновків, які вже існують і висловлені деінде.