Довідка:Списки спостереження

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Перегляд списку спостереження може будь-який зареєстрований користувач. Ви повинні додати сторінку за якою хочете спостерігати до свого «списку спостереження», щоб бачити останні зміни на цих сторінках, та на пов'язаних сторінках обговорення. Таким чином, ви можете відстежувати і реагувати на те, що відбувається на сторінках, які Ви створили чи просто в них зацікавлені.

Стандартний список спостереження охоплює лише один проект Фонду Вікімедіа (Ваш список спостереження в Українській Вікіпедії може містити тільки ті сторінки, які знаходяться в Українській Вікіпедії). Однак є кілька мульти-вікі списків спостереження наявних на http://tools.wikimedia.de/ ~ Luxo / gwatch /, які дозволять одночасно відображати зміни на багатьох проектах Вікімедія.

Управління списком спостереження[ред. | ред. код]

Є три способи управління списками спостережень:

  1. Коли ви продивляєтесь сторінки, натисніть на вкладку «спостерігати» Watch-icon.svg, або «скасувати спостереження» Unwatch-icon.svg яка знаходиться зверху кожної сторінки, відповідно до того що вам потрібно, видалити чи додати сторінку до списку спостереження.
  2. Коли ви редагуєте сторінку, виберіть прапорець «Спостерігати за цією сторінкою» перед збереженням.
  3. Натисніть «Переглянути/редагувати список», або «Редагувати як текст», які знаходяться в горі сторінки «Список спостереження», для того щоб продивитись, або редагувати цей список.

Якщо ви оберете «Додавати змінені мною сторінки до мого списку спостереження» в вкладці «Список спостереження» на вашій сторінці налаштувань, тоді на всіх сторінках які ви редагуєте, прапорець «Спостерігати за цією сторінкою» буде ввімкнений по замовчуванню. Інші параметри цієї сторінки: «Додавати перейменовані мною сторінки до списку спостереження», «Додавати створені мною сторінки до мого списку спостереження», та для адміністраторів: «Додавати видалені мною сторінки до мого списку спостереження».

Слід також відзначити, що:

  • Список спостереження не дозволяє окремо спостерігати за сторінкою обговорення, без спостерігання за основною статтею. Сторінки обговорення не показуються в списках: Переглянути/редагувати список та Редагувати як текст, але вони автоматично відображаються при спостереженні відповідних до них основних статей.
  • Список спостереження не дозволяє спостерігати за автоматично оновлюваними сторінками, такі як спеціальні сторінки. При спостереженні за категорією, будуть показані лише зміни в тексті самої категорії, а не списку підкатегорій та сторінок які містяться в цій категорії.

Як читати список спостереження[ред. | ред. код]