Довідка:Сторінки обговорення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сторінка обговорення — це спеціальна сторінка Вікіпедії, що містить дискусії по вмісту супутньої «предметної» сторінки. Аби переглянути цю сторінку, перейдіть за посиланням обговорення, розташованому десь скраю основної сторінки (де саме — залежить від вибраних користувачем установок). Якщо вибрано стиль за замовчуванням, то це посилання розміщено нагорі сторінки у вигляді закладки, що відразу слідує за закладкою основної статті. Якщо Ви перебуваєте на сторінці обговорення, виберіть закладку (розміщення залежить від вибраного стилю відображення) «стаття», щоб перейти на сторінку статті.

Для чого використовується сторінка обговорення?

[ред. | ред. код]

УВАГА: Використання сторінок обговорення у Вікіпедії рекомендується як перший крок розв'язання конфліктів.

Сторінки обговорення у Вікіпедії слугують меті покращення змісту основної статті з енциклопедичної точки зору. Питання, претензії, видалені шматки тексту (наприклад, з причини упередженості), аргументація на користь зміни тексту основної статті, коментарі — усе це дозволено на сторінці обговорення.

Вікіпедисти на загал виступають проти використання сторінок для розміщення коментарів по темі статті. Іншими словами, обговорюйте статтю, а не тему (див. також Вікіпедія:Етикет). Очевидно, що вікіпедисти є всього лиш людьми, і трохи «міжфракційної» боротьби по темі допускається та часами навіть призводить до покращення змісту статті! Таким чином, тут вимагається певний ступінь толерантності, та більшість вікіпедистів час від часу дозволяють собі трохи посперечатися на вузькофахові теми.

Спам, тобто розміщення одного й того ж повідомлення на сторінках обговорення кількох користувачів, часто з метою спонукати до певної дії, категорично не заохочується.

«Додати коментар»

[ред. | ред. код]

Редагуючи сторінку обговорення, користувач може вибрати опцію «Додати коментар», але лише для нової підтеми обговорення або для відповіді в кінці останньої підтеми.

  • Щоб розпочати нову підтему, заповніть віконце «Тема/заголовок». Тоді результат редагування буде таким же, як і заголовок нової секції.
  • Щоб відповісти на останній коментар, залишіть це віконце порожнім.

Сторінки обговорення користувачів

[ред. | ред. код]

Ваша сторінка користувача також має свою сторінку обговорення, що має деякі спеціальні можливості. Наприклад, посилання на неї є в заголовку сторінки відразу поруч із Вашим ім'ям (для стилю «по замовчуванню»). Також, якщо інший користувач додасть коментар на Вашу сторінку обговорення, то нагорі сторінки, яку Ви переглядаєте, з'явиться повідомлення Ви маєте нові повідомлення. Сторінки обговорення користувачів використовуються для комунікації між користувачами, однак слід пам'ятати, що ці сторінки є загальнодоступними, і якщо Ви бажаєте повідомити користувачеві щось приватно, використовуйте електронну пошту (див. Довідка:Повідомлення іншим).

Щоб розмістити повідомлення на сторінці обговорення користувача, перейдіть на його сторінку, та потім на закладку «обговорення». На сторінці Нові редагування Ви можете відразу перейти на сторінку обговорення користувача, що вніс зміни до статті, вибравши посилання Обговорення в дужках після імені користувача.

Чи можу я робити що завгодно на своїй сторінці обговорення?

[ред. | ред. код]

Більшість користувачів ставляться до своїх сторінок обговорення як до звичайних сторінок обговорення, та регулярно архівують їхній вміст на персональних субсторінках, наприклад коли вони стають занадто великими, просто регулярно їх реорганізують, чи коли беруть Віківідпустку. Інші користувачі видаляють коментарі відразу після того як на них відповіли.

Слід зауважити, що активне видалення повідомлень без відповіді на них (якщо відповідь була б ввічливою чи доречною), ймовірно розглядатиметься як вороже. У минулому така поведінка вважалася нецивілізованою. Крім того, вона може вважатися проблемною у випадку арбітражу чи іншої формальної процедури. Перенаправлення Вашої сторінки обговорення (як жарт чи як повідомлення «Геть звідси») також вважається агресивною поведінкою.

Ви можете прикрасити чи організувати Ваші сторінки користувача у спосіб, який вважаєте доречним, але пам'ятайте, що Ваша сторінка обговорення слугує як засіб комунікації між Вами та іншими дописувачами, та вони, ймовірно, почуватимуться роздратованими, якщо вони не зможуть використати Вашу сторінку обговорення для цієї мети.

Як досягти того, щоб дискусії на Вашій сторінці обговорення читалися

[ред. | ред. код]

Нижче наводяться дві пропоновані системи організації коментарів:

  • Копіюйте текст, що Ви на нього відповідаєте, із своєї сторінки обговорення на сторінку обговорення іншого користувача. Розмістіть Вашу відповідь відразу під ним, та виділіть її, додавши відступ.

АБО:

  • Розмістіть повідомлення на Вашій сторінці обговорення, що, якщо адресат не зробить явного запиту, Ви відповідатимете на запити інших користувачів на власній сторінці обговорення. Чиніть так для дискусій, що їх розпочинають інші користувачі.
  • Якщо Ви розпочинаєте дискусію на сторінці обговорення іншого користувача, попросіть його відповідати на його власній сторінці та слідкуйте за її оновленнями.

Див. також

[ред. | ред. код]