Док-станція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Док-станція.
Док-станція та ноутбук підключений до неї.

Кре́дл або Док-сте́йшен або Порт-репліка́тор або док-ста́нція (англ. Cradle ['kreidl] — колиска; англ. Docking station -настановна станція) — стаціонарний конструктив з роз'ємами для деяких електронних пристроїв, використовується для швидкого одночасного під'єднання до кабелів електроживлення, передачі даних, голосу або мультимедійного трафіку. Найчастіше використовується для мобільних або переносних електронних пристроїв:

Кредл, як підставка для електронного пристрою, дозволяє синхронізувати дані з підключеним до нього пристроєм, наприклад з настільним комп'ютером і одночасно заряджати акумулятор.

Для синхронізації пристроїв потрібна встановлена ​​спеціалізована програма та/або драйвера.

Зазвичай кредл використовує для підімкнення до ПК інтерфейс USB, або COM.

Енергію для роботи і зарядки мобільного пристрою кредл отримує через мережевий адаптер зі звичайної електричної мережі, або через автомобільний адаптер — з електромережі автомобіля.

Док-станція або реплікатор портів або док забезпечує спрощений спосіб «plugging-in» електронних пристроїв, таких як портативний комп'ютер, мобільні телефони на бездротові миші. Різні роз'єми, доки не стандартизовані і тому часто проектуються для конкретної марки і моделі.

Типи[ред. | ред. код]

Док-станції в цілому можна розділити на чотири основні різновиди.

Реплікатор портів[ред. | ред. код]

Порт-реплікатори (також званий англ. passthroughs) функціонально і логічно ідентичні подовжувачам, крім того, що вони включені в мережу. Деякі з них також включають електричні адаптер и, щоб перехід від одного терморегулятори в інший (наприклад, Micro-DVI до нормального DVI.

Примітки[ред. | ред. код]