Дідім

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Дідім Халкентер (лат. Didymus Chalcenterus, дав.-гр. Δίδυμος χαλκέντερος; Didymos chalkenteros, Дідім «мідні нутрощі», Дідім Олександрійський, 63 рік до н. е. -10 рік н. е.) — давньогрецький вчений, філолог, граматик. "Мав прізвисько «Мідне черево».

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у м. Олександрія Єгипетська. Був сином торговця рибою. Щодо його особистого життя мало відомостей. Здебільшого його діяльність пов'язана з роботою в Олександрійській бібліотеці. За своє життя він написав дуже багато робіт та доробок. За одними даними 3500, за іншими — 4000. Казали, що він написав стільки робіт, що іноді забував про написане. За працьовитість й посидючість він й отримав своє прізвисько.

Здебільшого його твори торкалися аналізу грецької мови, досліджень комедії, трагедії, життя та діяльності Гомера. Водночас він складав багато коментарів до творів відомий та визначних риторів та ораторів минувшини та сьогодення. Зокрема у 1901 році було знайдено сувій з коментарями Дідіма до промов Демосфена.

Після завоювання Римом Єгипта Птолемеїв у 30 році до н. е. Дідім через деякий час переїздить до Риму. Тут він продовжив свою наукову діяльність. Особливо він потоваришував з римським вченим-енциклопедістом Варрон Реатинським.

Помер Дідім Олександрійський у 10 році н. е. у Римі.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Didymos: On Demosthenes, edited with a translation by Philip Harding, 2006 (Oxford University Press)