Еллада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Еллада (грец. Ελλάδα, родовий відмінок грец. Ελλάδος) — самоназва Греції грецькою мовою. В історичних творах та художній літературі означає стародавню Грецію.

Історія

[ред. | ред. код]

Первинно назву Еллада місто в південній Фессалії — Фтіотиді, за переказами, побудоване Геленом, належало до області Ахіллеса. Вся область цього міста, між річками Епінеєм і Асопом, також носила цю назву[1] Еллада і Аргос — місто на півострові Пелопоннесі — разом становили «καθ Ελλάδα και μέσον Άργος»[2], і позначали межі країни, населеної одноплеменними ахейцями з півночі до Пелопоннесу.

Поступово назва Еллада поширилась на всю Грецію. З прийняттям терміну «елліни» загальним для позначення всіх греків, Еллада стала збірним ім'ям для всієї материкової Греції, а потім і всієї Греції, включаючи архіпелаги, острови і області в Малій Азії (в протилежність історичній Великій Греції, розташованій у Південній Італії).

Нині у Греції грец. Ελλάδα — офіційна самоназва Грецької держави, а слова грек або Греція не визнаються самими греками і вживаються тільки у спілкуванні з іноземцями.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]