Ерік V Рингсон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Ерік V Рингсон
Народився 1 січня 900
Рід House of Munsö[d]
Батько Ринг Еріксон
Брати, сестри  • Емунд I Рингсон
Діти Емунд II Еріксон

Ерік V — король Швеції (Свеаланда) з 940 до 950 року. Володарював разом з дядьком Бьорном III Еріксоном. Походив з династії Інглінгів.


Життєпис[ред.ред. код]

Був сином Ринга Еріксона, племіного короля Свеаланду. Скоріш за все в цей час практикувалося одночасне обрання на тінзі свейських конунгів. Після Ринга Еріксона стал володарювати його молодший брат Бьорн Еріксон. Напевне на той час влада племіного конунга передавалася від брата до брата. В цілому королі з роду Інглінгів намагалися спиратися на своїх родичів з огляду на ще непевне становище у Свеаланді. Ринга Еріксона та Бьорна Еріксона можна лише умовно назвати королями всієї свейської землі. Це ж й стосується й Еріка Рингсона.

Після того, як він виріс та здійснив декілька морських походів у Балтику для здобуття досвіду й поваги серед знаті Бьорн Еріксон зробив його своїм співволодарем. З цього моменту син Ринга Еріксона стає конунгом Еріком V.

Стосовно конкретних подій у житті Еріка V Рингсона немає відомостей. навіть дата смерті непевне. Скоріш за все він спирався на підтримку дядька Бьорна. Невідомо за яких обставин він помер. Лише знаємо, що це сталося близько 950 року, коли новим королем став Емунд I Еріксон, ще один дядько Еріка V. Християнські місіонери, що перебували після 950 року згадують лише короля Емунда Еріксона.

Джерела[ред.ред. код]

  • Histoire des archevêques de Hambourg Gallimard (ISBN 2-07-074464-7) Livre I chapitre 61