Колискова для брата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Колискова для брата
рос. Колыбельная для брата
Жанр дитячий фільм
Режисер Віктор Волков
Сценарист Владислав Крапівін
Станіслав Фурін
На основі Q4228844?
У головних
ролях
Єгор Грамматиков
Олена Москаленко
Володя Зотов
Валерій Федорищев
Андрій Монахов
Володимир Пучков
Оператор Андрій Кирилов
Композитор Сергій Томін
Художник Ольга Кравченя
Кінокомпанія Кіностудія ім. М. Горького
Тривалість 67 хв.
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1982
IMDb ID 0251780

«Колискова для брата» (рос. «Колыбельная для брата») — радянський художній фільм 1982 року, режисера Віктора Волкова за однойменною повістю Владислава Крапівіна.

Сюжет[ред. | ред. код]

Взимку Кирило познайомився з групою хлопців, які будували з шлюпки вітрильник «Капітан Грант». У цій компанії Кирило хоч і не зустрів міцної дружби, якої йому не вистачало, але, пройшовши через трудові будні будівництва судна, а потім переживши з командою справжні небезпеки в плаваннях, дуже добре зрозумів, що таке справжнє товариство і взаємовиручка. Новий навчальний рік він почав вже іншою людиною — більш сміливим, гордим і хлопцем, що вміє за себе постояти.

Однак, для семикласника Кирила Векшина навчальний рік почався невдало — в перші ж дні вересня його несправедливо звинуватили в крадіжці гаманця у студентки-практикантки. Підозри посилилися після того, як Кирило не дозволив обшукати себе, як і інших підозрюваних. Насправді злодієм виявляється Петька Чирков — тихий і беззахисний однокласник Кирила на прізвисько Чирок. Він витягнув гаманець з плаща студентки, щоб розплатитися з хуліганами під керівництвом Диби, які все літо вимагали у нього гроші.

З'ясувавши, що крадіжка гаманця — справа рук Чирка, Кирило не видає його, а намагається йому допомогти, увійшовши в його положення. На тлі подій, що розгортаються Кирило вступає в конфронтацію з Дибою — ватажком місцевих хуліганів і по-новому оцінює відносини, що склалися у нього в класі. Проте, класний керівник Єва Петрівна теж дізнається, що в крадіжці винен Чирков і збирає класний збір.

На класному зборі Кирило захищає Чиркова, критикуючи ситуацію в класі, коли нікому немає діла до неприємностей, що відбуваються з іншими. Сторону Кирила, несподівано для всіх, приймає і класна активістка, голова ради загону Женя Черепанова, з якої у Кирила встигла зав'язатися дружба. У підсумку Кирило переконує кількох однокласників піти до кінотеатру «Космос», де Диба з приятелями збиралися вимагати гроші. До Кирила крім Жені приєднується Кубишкін, слова якого не прийнято було сприймати всерйоз, інтелігентний шахіст Райський і схильний до іронічно-філософських висловлювань Клімов.

Біля кінотеатру, хлопці, що готові до всього, дійсно зустрічають зграю Диби. Проте, зустріч проходить досить мирно і після обміну люб'язностями хулігани вирішують піти, вважаючи за краще «не шуміти в культурному місці».

Однак, через деякий час, Диба з парою приятелів підстерігають Кирила і жорстоко б'ють. У розпал розправи хуліганів їх лякає чийсь голос: «Кирило, тримайся!» І вони розбігаються. Кирило піднімається на ноги і з подивом бачить, що його рятівник — Митька, наймолодший член екіпажу «Капітана Гранта».

У ролях[ред. | ред. код]


Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]