Константинівський палац

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вид з Петергофской дороги
Вид на палац з боку Фінської затоки

Константинівський палац (Великий Стрельнинський палац)(рос. Константиновский дворец) — пам'ятник архітектури XVIII століття, яка формує палацово-парковий ансамбль у Стрельні, з 2003 року - Державний комплекс «Палац конгресів». Комплекс знаходиться на південному березі Фінської затоки на річках Стрілка і Кікенка уздовж Петергофської дороги за 19 км від центру Санкт-Петербурга.

Знаходиться в відомчому підпорядкуванні Управління справами Президента Російської Федерації[ru].

Державний комплекс «Палац конгресів»[ред. | ред. код]

Державний комплекс «Палац конгресів» (вид з літака) 16 червня 2012 року

У 2000 році палац з навколишніми землями площею понад 140 гектарів був переданий на баланс Управління справами Президента і почалися масштабні будівельно-відновлювальні роботи. За старовинними кресленнями були відновлені фасади та інтер'єри палацу, парк, система каналів. Основний наголос в проекті реконструкції був зроблений на забезпечення державних прийомів. Гідротехніки поглибили русла водоймищ для прийому яхт і річкових суден. Були споруджені мости і фонтани, що існували раніше тільки в проектах. Три моста були зроблені розвідними. У парку зроблені задумані ще Петром I фонтани.

Недалеко від палацу на березі Фінської затоки побудоване «консульська село» - 20 двоповерхових котеджів. Зведений п'ятизірковий готель «Балтійська зірка», стилізований під старовинну російську садибу. Будівля колишнього яхт-клубу реконструйовано під прес-центр і оснащено супутниковими засобами зв'язку. У колишніх царських стайнях розташувався адміністративний корпус «Палацу конгресів».

Відкриття відтвореного палацу відбулося 30-31 травня 2003 року.

У липні 2006 року в «Палаці Конгресів» проходив петербурзький саміт «великої вісімки», а 5-6 вересня 2013 року тут пройшов саміт G-20.

Посилання[ред. | ред. код]