Користувач:Katirina0312/Чернетка
Ця сторінка користувача в процесі редагування певний час. Будь ласка, не редагуйте її, бо Ваші зміни можуть бути втрачені. Якщо ця сторінка не редагувалася кілька днів, будь ласка, приберіть цей шаблон. Це повідомлення призначене для уникнення конфліктів редагування. Останнє редагування зробив користувач Katirina0312 (внесок, журнали) о 19:24 UTC (2436337 хвилин тому). |
Денніс Робертсон (англ.. Dennis Holme Robertson, 23 травня 1890, Лоустофт, Велика Британія;— 21 квітня 1963, Кембридж, Велика Британія)— англійський економіст, який був прихильником Джона Менарда Кейнса, але пізніше викликав зухвалу критику його роботи. Був головною фігурою в розвитку економічної теорії у XX столітті, особливо у галузі теорії та політики грошово-кредитного циклу та бізнесу. Перший хто застосував термін «пастка ліквідності»
Денніс Робертсон народився в Лоустофті Великобританія, в сім'ї священнослужителя та вчительки. У віці 12 років він вступив у Ітонський коледж, а згодом, для вивчення класичних предметів— Триніті-колледж Кембриджського університету(у Кембриджі він навчався у Кейнса, з яким утворив довгу співпрацю). Незважаючи на блискучі успіхи у вивченні класичних дисциплін, він переключився на економічну науку, отримав диплом першої категорії в 1912 році. У 1938—1944 рр. він викладав у Лондонському університеті. З 1944 по 1957 рр.— професор політичної економії у Кембриджі. Робертсон тісно співпрацював з Джоном Мейнардом Кейнсом у 1920-х та 1930-х роках. У роки, коли Джон Кейнс розробляв багато ідей, які згодом були включені до його Загальної теорії зайнятості, відсотків та грошей. Кейнс писав, що в той час, працюючи з Робертсоном, було б добре працювати з тим, хто мав «абсолютно першокласний розум». Робертсон першим застосував термін «пастка ліквідності». Денніс Робертсон помер від серцевого нападу в Кембриджі 21 квітня 1963 року.
- A Study of Industrial Fluctuations, 1915.
- «Economic Incentive», 1921, Economica.
- Money, 1922.
- The Control of Industry, 1923.
- «Those Empty Boxes», 1924, EJ.
- Banking Policy and the Price Level, 1926.
- «Increasing Returns and the Representative Firm», 1930, EJ.
- Economic Fragments, 1931.
- «How Do We Want Gold to Behave?», in The International Gold Problem (London: Humphrey Milford, 1932)
- «Saving and Hoarding», 1933, EJ.
- «Some Notes on Mr Keynes's „General Theory of Employment“», 1936, QJE.
- «Alternative Theories of the Rate of Interest», 1937, EJ.
- «Mr Keynes and Finance: A note», 1938, EJ.
- «Mr. Keynes and the Rate of Interest», 1940, in Essays in Monetary Theory
- Essays in Monetary Theory, 1940.
- «Wage Grumbles», 1949 in Readings in the Theory of Income Distribution.
- Utility and All That, 1952.
- Britain in the World Economy, 1954.
- Economic Commentaries, 1956.
- Lectures on Economic Principles, 1957–9.
- Growth, Wages, Money, 1961.
- Essays in Money and Interest, 1966
Перша книга Денніса Робертсона, «A Study of Industrial Fluctuations» (укр."Вивчення промислових коливань") (1915), підкреслювала реальні, а не грошові сили, особливо взаємодію винаходів та інвестицій, у торговому циклі. Однак у книзі «Money» (укр."Гроші") (1922) він звернув свою увагу на грошові сили. Як і Джон Мейнард Кейнс, він стверджував, що урядова політика повинна намагатися стабілізувати рівень цін і що банківські депозити мають першорядне значення для грошової маси. У наступній роботі Робертсон розробив динамічну теорію заощаджень та інвестицій, яка була, можливо, більш складною, ніж та, яку пізніше розробив Кейнс; це було однією з ключових рис його критики щодо Загальної теорії зайнятості, відсотків та грошей Кейнса (1935—1936) та головною причиною розриву його асоціації з Кейнсом. Книга '«'Banking Policy and the Price Level»(укр."Політика банків і рівень цін") (1926), з іншого боку, була занадто важкою і специфічною, щоб залучити читацькі маси— вона рясніла спеціалізованими термінами типу «автоматичного обмеження» і «індукованої нестачі»— і залишилася в значній мірі проігнорованою як тоді, так і тепер. Однак при ретроспективному погляді вона постає як одне з найважливіших досягнень економічної науки XX століття: дана книга виявилася чи не першою роботою, в якій була зроблена спроба точно визначити значення таких термінів, як заощадження та інвестиції, і досліджувати зв'язок між ними, використовуючи метод порівняльного аналізу стадій і періодів. По суті, зовсім не буде екстравагантним проголосити саме цю книгу, а не «Загальну теорію» Джона Мейнарда Кейнса, першоджерелом сучасної макроекономічної динамічної теорії. Одна з його останніх публікацій «Зростання, заробітна плата, гроші» (англ.Growth, Wages, Money, 1961) була поверненням до теми його молодості— діловим циклам, тепер переглянутої з оглядкою на Кейнсіанську революцію.
- Ben B. Seligman (1962), Main Currents in Modern Economics: Economic Thought since 1870.
- Селигмен Б. Деннис Робертсон: деньги и циклические колебания в экономике
- Гордон Флетчер (2000), понимая Денниса Робертсона: человек и его работа.