Користувач:Wasko1978

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гуцульський чан.

Що являє собою сама SPA-процедура? Пам’ятаєте старі казки про молодильні яблучка і котли з киплячою водою? Зануриться туди добрий молодець – дивись, прибуде богатирська міць, молодості додасться. Карпатські чани – майже як в цих казках. Звичайно, вода в чавунних казанах, де «варять» всіх бажаючих, не кипить, а підігріта до температури 40–45 градусів. Але вогонь під котлом найсправжнісінький, і якщо не знаєш, як влаштований чан, дивитися (а тим більше залазити в котел) страшнувато. Але не переживайте, щоб не обпектися, все передбачено: на дно кладуть річкові камені. Традиція зародилася в Австро-Угорщині: чани встановлювали біля джерел з цілющою водою, в яку необхідно було зануритися, розпарившись як слід у котлі. Підігріта вода може бути різною: сірководневою, для профілактики ревматизму, хвороб суглобів; мінеральною – для загального зміцнення організму, шкіри. Жителі Карпат також часто додають у такі купелі відвари лікарських трав – ці ванни добре розслабляють, заспокоюють нервову систему, лікують від безсоння, позитивно впливають на організм. Чани за величиною теж бувають різні: найменші – на двох. Деякі турагентства пропонують романтичні екскурсії до Карпат з купанням у чанах. Але бувають просто величезні котли, як садові басейни, де може вміститися компанія з 8–12 чоловік. Отже, почнемо огляд місць, де пропонують «карпатське джакузі».

Спобувати капання у Гуцульському Чані можна в самому серці Карпатських гір, на роздоріжжі курортів Буковель та Драгобрат, де тримаються за руки найвищі Карпатські хребти Свидовець та Чорногора, в столиці Гуцульської республіки - селищі Ясіня.

Гуцульський чан - смт Ясіня, Рахівський район, Закарпатська область. Контактний телефон 097-318-02-18. Детальний опис можна знайти на сторінці "Гуцульський чан" у Фейсбуці та в Інтернеті за посиланням:

http://www.doroga.ua/poi/Zakarpatskaya/Yasinya/Guculjskij_chan/4115