Лінґайєн (затока)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Затока Лінґайє́н велика затока шириною 56 км на південному заході острова Лусон на Філіппінах. Затока омиває провінції Пaнґасінан та Ла Уніон і знаходиться між горами Замбалес та Цетральна Кордильєра. До затоки Лінґайєн впадає річка Аґно.

Географія[ред. | ред. код]

Національний парк Сто Островів

Затока має багато островів, найвідомішими з яких є  Націопальний Парк Сто Островів. Ця туристична пам'ятка має 123 острови, більшість з яких є дуже маленькими. Найбільшим островом затоки є Кабарруян, який формує муніципалітет Анда провінції Пангасінан. Наступним за розміром є острів Сантьяго.

Берег затоки від Лабрадору до Сан Фабіан характеризується довгими пляжами з сірого піску. Інші добре відомі пляжі знаходяться в Болінао та Сан Фернандо. Через піщане дно води затоки Лінґайєн є мутними. Усі коралові рифи затоки було знищено внаслідок динамітної риболовлі, втім ведуться спроби відтворити деякі з них зокрема в Національному Парку Сто Островів.[1]

На берегах затоки Лінґайєн знаходяться кілька міст, зокрема міста Даґупа́н та Аламінос, провінції Пангасінан, а також місто Сан Фернандо провінції Ла Уніон. Місто Лінґайєн, що є столицею провінції Пангасінан також знаходиться на березі затоки.

Економіка[ред. | ред. код]

Основою промисловості на берегах затоки є рибальство та виробництво солі. Назва провінції Пангасінан фактично означає «місце де виробляють сіль». Сіль виробляється тут шляхом випарювання морської води.

На берегах затоки також знаходиться найбільша на Філіппінах теплова електростанція Суал, що працює на кам'яному вугіллі. Потужність станції становить 1200 мегаватт.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Lonely Planet: Philippines, Lonely Planet Publications Pty Ltd., 9th edition, June 2006, ISBN 1-74104-289-5