Марк Лівій Друз Клавдіан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Марк Лівій Друз Клавдіан
Народився 92 до н. е.(-092)
Рим
Помер 42 до н. е.(-042)
Філіпи
самогубство
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Посада претор
Батько Аппій Клавдій
Рід Клавдії
Дружина Ауфідія
Діти 1 донька та 1 син

Марк Лівій Друз Клавдіан (*Marcus Livius Drusus Claudianus, 92 до н. е. —42 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанскього роду Клавдіїв. Син Аппія Клавдія, військового трибуна 87 року до н. е., усиновлений Марком Лівієм Друзом, народним трибуном 91 року до н. е.

У 59 році до н. е. був прихильником тріумвірів і виконував якесь доручення щодо стягнення грошей, пов'язане з аграрним законом Гая Цезаря. У 54 році до н. е. був звинувачений Гаєи Ліцинієм Кальвом і Гаєм Лукрецієм в преварікаціі. Виправданий більшістю в чотири голоси завдяки захисту Цицерона.

У 50 році до н. е. обіймав посаду претора, головував у судовій комісії у справах про порушення закону Скантінія. Під час громадянської війни Цезаря і Помпея у 49-46 роках до н. е. зберігав нейтралітет. Навесні 45 року до н. е. вів з Цицероном перемовини стосвно продажу своїх садів, але угода не відбулася.

Після вбивства Цезаря у 44 році до н. е. встав на бік республіканців. У квітні 43 року до н. е. після поразки Марка Антонія під Мутіною вніс в сенаті пропозицію про передачу Дециму Бруту від Цезаря Октавіана IV і Марсового легіону.

Після створення другого тріумвірату в листопаді 43 року до н. е. був включений в проскрипційні списки. У 42 році до н. е. на боці Брута і Кассія, брав участь у битві під Філіпами і наклав на себе руки після поразки.

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Ауфідія

Діти:

Джерела[ред.ред. код]

  • Hans Georg Gundel, Drusus I. 5. In: Der Kleine Pauly, Bd. 2 (1967), Sp. 170.