Мирончук Оксана Анатоліївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оксана Мирончук

Окса́на Анато́ліївна Мирончу́к (Рокітенець) (*1978) — українська співачка, сопрано. Переможець міжнародних конкурсів, артистка Королівського оперного театру в Осло. Член Національної Всеукраїнської музичної спілки.

У 1996 р. закінчила Рівненське державне музичне училище по класу хорового диригування. Продовжила навчання у Львівській державній музичній академії ім. М. В. Лисенка (1996—2001), Краківській консерваторії ім. В.Лютославського (по класу сольного співу, 2002—2003). В 2008 р. закінчила Рівненський державний гуманітарний університет і здобула диплом маґістра з відзнакою.

З 1994 р. працювала викладачем постановки голосу і диригування у Рівненській дитячій музичній школі № 2. З 2001 по 2003 — артисткою оперної студії при Львівській музичній академії, була солісткою Краківської камерної опери сцени «El-Jot». Стажувалася у Львівському оперному театрі ім. С. Крушельницької, німецького професора співу Крістіана Ельсснера, Ядвіґи Раппе (Польща), Елісон Пірс (Англія), Ельжбети Товарніцької (Польща), Йозефа Франкштейна (Польща), Юрія Ємельянова (Іспанія).

Арія Турандот з однойемнної опери Дж. Пуччіні у виконанні Оксани Мирончук

Оксана Мирончук — лауреат багатьох всеукраїнських і міжнародних вокальних конкурсів та фестивалів, в тому числі:

  • 2004 р. — на Міжнародному вокальному конкурсі ім. Імріха Годіна (Словаччина) — 2 премія;
  • 2004 р. — на Міжнародному вокальному конкурсі «Бельканто» (Наленчув, Польща) — 1 премія і статуетка «Золотого Соловейка» (Польща).
  • 2007 р. — на Першому Всеукраїнському конкурсі ім. Б. Лятошинського (Київ) — 3 премія.
  • 2011 р. — на Міжнародному вокальному конкурсі оперних співаків у Чехословаччині (спеціальний приз Владислави Старкової).
  • 2015 р. — на Міжнародному вокальному конкурсі оперних співаків «Новий оперний світ» (Москва) — 1 премія.

Оксана Мирончук — переможець міського відкритого рейтингу популярності в номінації «Краща співачка» (Рівне, 2007).

У 2015—2017 pр. дала декілька благодійних сольних концертів в Україні та Норвегії, кошти з яких були переказані на потреби воїнів АТО.

Вона голова первинного осередку жіночої громадсько-просвітницької організації «Союз українок України» обласного об'єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка.

З 2009 р. працює оперною співачкою та артисткою в Норвезькій національній опері.

Двічі, В 2017 і 2019 роках брала участь в роботі журі Першого всеукраїнського конкурсу вокалістів «Світова класика українською»[1][2]. У 2021 — член журі Четвертого Міжнародного конкурсу вокального мистецтва «Бурштинові солоспіви».

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]