Перейти до вмісту

Морські розповіді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Морські розповіді
рос. Морские рассказы
Жанрпригоди
Режисер Олексій Сахаров
Олександр Свєтлов
Сценарист Олексій Сахаров
Олександр Свєтлов
У головних
ролях
Віктор Задубровський
Микола Досталь
Оператор Анатолій Мукасей
КомпозиторЮрій Левітін
Художник Олександр Кузнецов
Кінокомпанія«Мосфільм»
Тривалість70 хв.
Моваросійська
КраїнаСРСР СРСР
Рік1967
IMDbID 5067464

«Морські розповіді» — радянський чорно-білий художній фільм 1967 року, знятий на кіностудії «Мосфільм». Складається з двох новел, сюжет яких заснований на оповіданнях Бориса Житкова.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Новела «Афера»

На старому пароплаві познайомилися матроси Коля Чумаченко та іспанець Хосе-Марія, колишній тореадор, прозваний командою «Машка». Їм здалася підозрілою дивна поведінка капітана. Напередодні, в розмові з власником, він домовився потопити судно з першою нагодою, заради отримання страхової винагороди. Свій невеликий куш від цієї афери отримав кожен з членів команди. Микола і Хосе навідріз відмовилися від грошей. Побоюючись, що друзі заявлять в поліцію, штурман Спірка скинув вночі іспанця за борт. Дивом виживши, вже в Одесі, той знайшов Миколу і вони помстилися своїм кривдникам.

Новела «Скорпіон і вата»

Одеса початку століття. Відсидівши у в'язниці і помучившись півроку без роботи, друзі влаштувалися на пристойне судно «Юпітер», яке курсує між Одесою і турецькими портами. На них вийшли підпільники і домовилися про доставку з Константинополя нелегальних газет. У порту, при черговому огляді, ретельно захований пакет був знайдений знаменитим митником Петренком на прізвисько «Скорпіон», який користувався славою проникливого ​​шукача. Микола був упевнений, що на судні є інформатор, і придумав хитрий план, який дозволив виявити донощика і осоромити «Скорпіона».

У ролях

[ред. | ред. код]

Знімальна група

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]