Мста (притока Ільменя)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мста
Мстінскіе пороги
Мстінскіе пороги
Витік озеро Мстіно (Тверская область)
Гирло озеро Ільмень
Країни басейну Росія Росія
Довжина 445 км
Середньорічний стік 202 м³/с
Площа басейну 23 300 км²
Притоки Праві

Ліві

Мста на Вікісховищі

Мста — річка у Тверській і Новгородській областях Росії.

Довжина — 445 км, площа басейну — 23 300 км². Середня витрата води за 40 кілометрів від гирла — 202 м³/сек. Належить до басейну Балтійського моря.

Мста бере початок з озера Мстіно (Тверська область) i впадає в озеро Ільмень з північного боку озера, неподалік від витоку Волхова, утворюючи на Приільменской низовини обширну заболочену дельту.

Найбільш великі притоки: Березайка, Перетна, Волма (ліві); Біла, Мда (праві).

На Мсте розташовано безліч населених пунктів. Найбільш великі з них: місто Боровичі, смт. Любитіно, Опеченскій Посад, Топорок, Новоселиці, Бронниця.

У верхів'ях Мста досить звивиста річка, ширина 40—50 метрів, нижче — збільшується до 70—80 метрів. У середній течії, між Опеченскім Посад і Боровичі річка долає досить серйозні для середньої смуги Росії Боровичське пороги, які в давнину являли собою велику перешкоду для кораблів, а зараз дуже популярні у водних туристів. На тридцятикілометрової ділянці падіння річки тут становить 70 метрів, що складає більше половини загального падіння Мсти. Найбільші пороги — Малий, Великий, Рівненський (Сходи), Егла, Углінскій.

Пам'ятники природи[ред.ред. код]

За 6 км нижче Опеченского Посада (за 20 км вище Боровичі) під Мсту впадає підземна річка Понеретка.

Посилання[ред.ред. код]