Мікстейп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Міксте́йп (англ. mixtape або англ. mix tape) — тип звукозапису, збірка пісень, записаних в певному порядку, представляючи суміш (англ. mix) музичних фрагментів, зібраних в композицію, зазвичай на аудіокасету.

Мікстейп, який зазвичай відображає музичні смаки її упорядника (виконавця), може варіювати від випадково вибраного списку улюблених пісень до концептуальної суміші пісень, пов'язаних спільною темою або настроєм, або дуже особистої заяви з урахуванням адресата, зазначеного в стрічці.

Есеїст Джеффрі О'Брайен назвав особисті мікстейпи «найпоширенішою американською формою мистецтва», і багато ентузіастів вважають, що мікстейп, створений шляхом ретельного відбору треків для міксу, може бути художньою заявою, що він — щось більше, ніж сума його окремих пісень.

З появою відносно недорогої цифрової аудіоапаратури споживчого рівня, створення та розповсюдження мікстейпів у вигляді компакт-дисків або MP3-плейлистів стала сучасним методом вибірок, проте термін «мікстейп» як і раніше широко використовується, навіть для сумішей в різних медіа (CD, MP3, MiniDisc тощо). Також з'явилися і відеозбірки пісень.

Найбільш відомі автори мікстейпів[ред.ред. код]

музика Це незавершена стаття про музику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.