Насильницька смерть

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Наси́льницька сме́рть — одна з категорій смерті, передбачених соціально-правовою класифікацією походження смерті[1]. Насильницькою смертю прийнято називати смерть, що наступає від механічних ушкоджень, таких, як дія тупих предметів, у тому числі транспортна травма, падіння з висоти, дія гострих предметів, вогнепальної зброї), асфіксії, дії крайніх температур, електричного струму, променевої енергії, низького та високого атмосферного тиску, отруєнь тощо.

За типами впливу на людину факторів зовнішнього середовища відрізняють:

  • механічні фактори — ніж, кастет, вогнепальний снаряд, камінь, автомобіль тощо;
  • фізичні фактори — висока або низька температура, високий або низький атмосферний тиск, асфіксії, отруєнь, дії електричного струму, радіоактивного випромінювання, інших видів випромінювання (лазерного, СВЧ та інш.);
  • хімічні фактори — кислоти, луги, різні отруйні речовини.

При цьому для визначення категорії смерті неважливо, хто саме застосовує зовнішній фактор впливу до людини — будь-хто сторонній, сам померлий або нещасний випадок. Найголовніше, що смерть настає від зовнішнього впливу, яке не пов'язане з наявними у людини захворюваннями.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Авдеев М. И. Судебно-медицинская экспертиза трупа. [Архівовано 4 серпня 2016 у Wayback Machine.] — М. : «Медицина», 1976. — С. 35–37. (рос.)

Джерела[ред. | ред. код]