Науково-технічна бібліотека Національного університету харчових технологій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Науково-технічна бібліотека Національного університету харчових технологій
Будівля НТБ
Країна: Flag of Ukraine.svg Україна
Складова Національний університет харчових технологій
Адреса 01601, Україна, м. Київ-33, вул. Володимирська 68
Заснована 1930
Фонди: понад 1 млн. примірників
Директор: Левченко Наталiя Петрiвна
Сайт: library.nuft.edu.ua

Науко́во-техн́ічна бібліоте́ка Національного університету харчових технологій — є найбільшою у галузі харчової промисловості.

Організаційна структура[ред. | ред. код]

1. Відділ комплектування та обліку літератури:

  • сектор обмінного фонду.

2. Відділ наукової обробки літератури та организації каталогів.
3. Відділ інформаційно-аналітичної та довідково-бібліографічної роботи.
4. Відділ інформаційних технологій.
5. Відділ обслуговування навчальною литературою з секторами:

  • абонементу навчальної літератури для студентів молодших курсів;
  • абонементу навчальної літератури для студентів старших курсів;
  • читальний зал для студентів.

6. Відділ обслуговування науковою літературою із секторами:

  • абонементу наукової літератури та стандартів;
  • науковий читальний зал;
  • читальний зал періодичних видань.

7. Відділ з питань бібліотечного менеджменту.

Діяльність[ред. | ред. код]

  Одним з основних напрямів роботи бібліотеки є обслуговування користувачів з використанням інноваційних технологій. В бібліотеці впроваджено автоматизовану книговидачу у всіх відділах обслуговування користувачів, через бібліотечну програму «УФД/Бібліотека». З метою створення комфортних умов для оперативного забезпечення користувачів інформацією, якою вони цікавляться впроваджено спеціалізований модуль WEB доступу програмної системи УФД/Бібліотека, тобто Електронний каталог. Електронний каталог оновлюється в реальному часі, відображає всі види документів, які є в фонді бібліотеки та надає такі можливості: здійснювати швидкий і якісний пошук літератури за різними параметрами, переглянути перелік літератури з певної дисципліни, завантажувати повнотекстову електронну версію документу, переглянути свій персональний електронний читацький формуляр, здійснювати он-лайн замовлення документів, пошук за класифікаторами, перегляд бюлетнів нових надходжень, які доповнюються щомісячно.
Через сайт бібліотеки організовано доступ користувачів до матеріалів Електронної бібліотеки, який забезпечується лише через локальну мережу університету та бібліотеки з усіх автоматизованих робочих місць службового та користувацького призначення на кафедрах, у комп'ютерних класах університету.

  В жовтні 2011р. створений Інституційний репозитарій НУХТ, працює на програмному забезпеченні Dspace. В eNUFTIR представлено майже 21 тис. матеріалів. За результатами "Ranking Web of Repositories" від Webometrics репозитарій посідає 8 позицію із 46 українських репозитаріїв та 750 позицію з 2275 інституційних репозитаріїв світу. Протягом навчального року користувачі мають змогу працювати з представленими бібліотекою повнотекстовими електронними базами даних, які можливо переглянути тільки в локальній мережі університету.

  До послуг користувачів представлено електронну повнотекстову колекцію цінних та рідкісних видань, які зберігаються у фонді нашої бібліотеки. Дані документи переведено в цифровий формат та представлено на сайті у вільному доступі.

  Широкому і всебічному використанню бібліотечного фонду сприяє довідково-бібліографічний апарат та інформаційно-бібліографічна діяльність. Постійно зростає інтенсивність довідково-бібліографічного обслуговування, яке здійснюється відповідно до запитів користувачів. Серед віддалених користувачів набув популярності онлайн-консультант JivoSite. Щорічно організовується більше ніж 100 тематичних виставок, відкритих переглядів літератури, Днів інформації, Днів кафедри. Читачам надаються бібліотечні послуги, такі як визначення кодів універсальної десяткової класифікації (УДК) на всі видання. Для студентів першокурсників влаштовуються екскурсії по бібліотеці та проводиться формування інформаційної культури користувачів.

Посилання[ред. | ред. код]