Національне агентство акредитації України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Націона́льне аге́нтство з акредита́ції Украї́ни (НААУ) — національний орган з акредитації України, що у своїй діяльності керується чинним законодавством України, міжнародним стандартом ISO/IEC 17011, документами міжнародних організацій з акредитації (EA, IAF, ILAC).

На сьогодні одним із пріоритетних завдань Уряду України є приведення української системи технічного регулювання у відповідність з вимогами Світової організації торгівлі та Європейського Союзу. Реалізація цього завдання є надзвичайно важливим для України, оскільки 16 травня 2008 року Україна стала членом Світової організації торгівлі та наразі ведуться переговори щодо створення зони вільної торгівлі з країнами-членами Європейського Союзу.

Ключовим елементом реформування системи технічного регулювання є приведення системи акредитації в Україні у відповідність з вимогами Європейської асоціації з акредитації та підписання Угоди про визнання між Національним агентством з акредитації України та Європейською асоціацією з акредитації.

У 2001 році було прийнято Закон України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності», який визначив правові, організаційні та економічні засади акредитації органів з оцінки відповідності в Україні. Відповідно до цього Закону в 2002 році Міністерство економіки створило Національне агентство з акредитації України. Крім цього, було створено Раду з акредитації, Технічний комітет з акредитації та Комісію з апеляцій.

В листопаді 2009р. Дмитро Зоргач (Голова НААУ) и Томас Факлам (голова комитету багатосторонніх угод ЕА) підписали договір щодо взаимного визнання результатів акредитації(BLA) органів сертифікації персоналу.

Основними функціями Національного агентства з акредитації є акредитація органів з оцінки відповідності та контроль за відповідністю акредитованих органів вимогам акредитації.


Посилання[ред.ред. код]