Нейтралізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нейтралі́зм — це форма біотичних взаємовідносин, за якої співіснування двох видів на одній території не чинить на них безпосереднього впливу та не має ні позитивних, ні негативних наслідків.

У природі справжній нейтралізм є вкрай рідкісним явищем,оскільки між усіма видами можливі непрямі стосунки. Нейтралізм описується як взаємодія, за якої один вид абсолютно не відчуває будь-якого ефекту з боку іншого. Справжній нейтралізм надзвичайно маловірогідний та його важко довести. Коли ми маємо справу зі складним комплексом взаємодій, присутніх у таких складних системах, як природні екосистеми, один вид не може існувати без жодної конкуренції з іншими видами або без отримання вигоди від інших. Таким чином, оскільки нейтралізм є рідкісним або не існує взагалі, його використання часто розширюється до ситуації, коли взаємодії не мають помітного значення або незначні.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Нейтралізм // Словник-довідник з екології : навч.-метод. посіб. / уклад. О. Г. Лановенко, О. О. Остапішина. — Херсон : ПП Вишемирський В. С., 2013. — С. 128.
  • Биологический энциклопедический словарь / Гл. ред. М. С. Гиляров. — М. : Сов. энциклопедия, 1986. — 831 с.