Неможлива фігура

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дві відомі неможливі фігури — неможливий трикутник та неможливий х-зубец.

Неможлива фігура — один з видів оптичних ілюзій, фігура, що здається на перший погляд проекцією звичайного тривимірного об'єкта, але якщо придивитися, то стають очевидні суперечливі поєднання елементів фігури. Створюється ілюзія неможливості існування такої фігури в тривимірному просторі.

Насправді всі неможливі фігури можуть існувати в реальному світі. Так всі об'єкти, намальовані на папері, є проекціями тривимірних об'єктів, отже, можна створити такий тривимірний об'єкт, який при проектуванні на площину буде виглядати неможливим. При погляді на такий об'єкт з певної точки він також буде виглядати неможливим, але при погляді з будь-якої іншої точки ефект неможливості буде втрачатися.

Найвідоміші неможливі фігури: неможливий трикутник, нескінченні сходи і неможливий тризуб . «Батьком» неможливих фігур є шведський художник Оскар Реутерсвард, який за роки своєї творчості намалював тисячі таких фігур. Справжню популярність неможливі фігури здобули, коли їх зобразив на своїх літографіях відомий голландський художник Мауріц Корнеліс Ешер .

Напрям в образотворчому мистецтві, спрямований на зображення неможливих фігур, називається імп-арт . Найвідоміше використання неможливих фігур у масовій культурі — логотип автоконцерну " Рено ".

Галерея[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • M. C. Escher: Grafiek en Tekeningen. Koninklijke Erven, Zwolle 1959. IX Konfliekt
  • Bruno Ernst: Abenteuer mit unmöglichen Figuren. Taco, Berlin 1987. ISBN 3-89268-012-4
  • Bruno Ernst, Optical Illusions, 2006 ISBN 3-8228-5410-7
  • Martin Gardner, Mathematical Circus, 1979 ISBN 0-14-022355-X (Chapter 1 — Optical Illusions)

Посилання[ред.ред. код]